SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” ile bilinçli nesil

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” ile bilinçli nesil
Bu haber 05 Mayıs 2019 - 23:55 'de eklendi ve 282 kez görüntülendi.

“Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” projesi kapsamında dereceye girenler Kaymakam Nazlı Demir tarafından ödüllendirildi. Yapılan yarışma ile çocukların sağlıklı bir nesil olarak yetişmesi ve bilinçlenmesi hedefleniyor.

Yeşilay tarafından hayata geçirilen ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle bu yıl 9’uncusu düzenlenen ‘Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek’ yetenek yarışması ilçemizde de düzenlendi.

Yarışmada video, kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren Ercan Demirkol Anadolu Lisesi, Atatürk Ortaokulu, Muharrem Akılıç ve Saray İlkokulu, Muhammed Emir Er Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Cavit Torun İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri ve okul yöneticilerini Kaymakam Nazlı Demir makamında kabul etti.

Proje ile çocuklarda ve gençlerde tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkileri konusunda farkındalık oluşturulması amaçlanırken, Yeşilay tarafından 2011 yılında İstanbul’da başlatılan yarışma, 2017 yılından itibaren Türkiye’nin tüm illerini kapsayacak şekilde genişletildi.

Görsel kategoride afiş, resim, karikatür veya kısa video; edebi kategoride ise kompozisyon, şiir, öykü, deneme veya anı gibi alanlarında düzenlenen yarışmada dereceye giren okullar il birinciliği için yarışacak.

Ödül töreninde konuşan Kaymakam Nazlı Demir, insanın bu hayattaki en büyük hazinesinin sağlık olduğunu söyledi. Kaymakam Demir şunları söyledi;

“Hiçbir şey sağlığın yerini tutamaz. Ne para, ne mal, ne de mülk. Dünyaları verseniz sağlığı yerine getiremeyeceğiniz durumlar yaşanıyor. Özellikle sağlığımızı tehdit eden sigara, uyuşturucu, alkol, kumar ve son zamanlarda artan teknoloji bağımlılığına karşı bu kadar ilgili gençlerimizi görmek bizi ayrıca sevindiriyor. Umarım Diyarbakır’da da dereceye girerek ilçemizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanırsınız. Hepinizi tebrik ediyorum, ailenize ve yakın çevrenize de bu bilinci aşılamanızı diliyorum.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA