SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sahip çıkmalıyız

Sahip çıkmalıyız
Bu haber 13 Eylül 2021 - 9:15 'de eklendi ve 138 kez görüntülendi.
  • Turizm tesislerimiz kan kaybediyor

 

İlçemizdeki turistik tesisler tek tek yok olmakla karşı karşıya kalıyor. El birliğiyle turizm ilçesi olan ilçemizdeki turistik tesislere sahip çıkmalıyız.

İlçemizin turizm alanında önünü açacak olan iki turistik tesis kan kaybetmeye devam ediyor. Hamambaşı mevkiindeki Granpark Termal Otel borçlarından dolayı haczedilirken, Sinek Çayı Bölgesindeki Helinamın Termal Tesislerinde ise sahipsizlik nedeniyle üste hırsızlık olayları ile karşı karşıya kalıyor.

Uzun süreden beri borçlarından dolayı mahkeme tarafından konkordato ilan edilerek, geçici yönetim tarafından idare edilen ve defalarca borç erteleme talebinde bulunan Granpark Termal Oteli için bu defa mahkeme kararıyla bir süre önce haciz işlemi başlatıldı. Haciz kararının ardından güvenlik güçleri ile birlikte otele giden yediemin görevlileri tarafından borca karşılık haciz işlemleri yapılarak oteldeki eşyalara el konuldu.

Yine ilçemizin çehresini değiştirecek projelerden olan ve büyük umutlarla yapımına başlanan Helinamın Termal Tesisleri de borçların artmasından dolayı kalan kısmı yapılamadığı iddia edilirken, defalarca hırsızlık olayıyla karşı karşıya geldi.

Hafta içi de yine Helinamın Tesislerinde hırsızlık olayı gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre Helinamın Termal Tesislerinde hırsızlık ihbarı alan Emniyet Amirliği Asayiş ekipleri hemen olay yerine intikal etti. O sırada olay yerinde bulunan F.Ç. ve E.Ç. isimli şahıslar emniyet görevlilerini görünce hızla olay yerinden kaçarken, tesisin bahçesinde 18 adet mini buzdolabı, 13 adet çamaşır makinesi, 11 adet ankastre, 14 adet ütü masasının tesislerin içerisinden söküldüğü tespit edildi. Şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatan güvenlik güçleri şahısları Sinek Çayı üzerinde yakalandı. E.Ç.’nin üzerinde 1 adet ütü, 1 adet kurbağacık anahtar, 2 adet pense1 adet boru anahtarı ve iki adet İngiliz anahtarı ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Vali de görüşmek istedi

Öte yandan tesislerin yok olmasını istemeyen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, ilçemize yaptığı ziyarette Termal Turizm Tesisinin durumunu sormuş ve borçların fazlalığını öğrenince Kaymakam Ramazan Polat ve Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu’na işletme sahibini bularak kendisini ziyaret etmelerini istemişti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa