SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Sahip çıkmalıyız

Sahip çıkmalıyız
Bu haber 08 Haziran 2020 - 0:01 'de eklendi ve 112 kez görüntülendi.

Bir yaşam yerinde önemli olan sosyal yaşamın daha geniş bir yelpazede olmasıdır.

Bunun da en önemli ayağı park ve bahçelerdir.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, atandığı günden itibaren özellikle halkın nefes alabileceği, çocukların oynayabilecekleri park yapımına ağırlık verdi. Bunun sonucu olarak, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından kardeş belediyeler olarak yaptığı Diyarbakır yolu üzerindeki meteoroloji müdürlüğü alanına yaptığı modern park, bu bölgedeki insanlarımıza nefes aldırdı.

Yine Çüngüş yolu üzerinde Sümbül dağındaki yıllarca kaldırılmayan çöplük alanının yerine ailelerin de gidebileceği modern park yapılırken, hem kötü görüntü ortadan kaldırıldı. Hem de Sinek Çayı Vadisi gözler önüne serildi. Güzel bir görüntü ile birlikte vatandaşlar, burayı kullanmaya başladı. Eksiklikleri olmasına rağmen, bu parkın da yapılması, takdir edildi.

Hacı Musa değirmeni yanında, Sinek Çayı kıyısında yapılan Şehit Ömer Halis Demir parkının yapılması da ailelerin çoluk çocuğuyla gitmesi hoş bir olanak sağladı.

Bunlar şehir kenarlarında yapılan ancak şehir merkezinde halkın dinlenebileceği, oturabileceği bir yer yoktu.

Belediye Başkanı Sayın Karamehmetoğlu, bunu göz önünde bulundurarak, bu eksikliği gidermek için ve Saray Hamamı’nın da gözönüne çıkması için, belediyeye ait, kuruyemiş pazarına bitişik dükkanları yıkarak, park alanına çevirmesi projesini hayata geçiriyor.

Bu parkın yapılmasıyla Saray Hamamını ziyaret edecek yerli ve yabancı turistlerin dinlenebileceği, pazara gelen vatandaşların da soluk alabileceği bir yer olacak ki bu da çok önemli bir eksikliği gidermiş olacak.

Sayın Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’na bu anlamda teşekkür ediyoruz. Şehir içinde ve çevresinde halkın daha fazla yararlanacağı tesisler için hepimizin destek olması gerekir.

Ancak yapılan bu parklara vatandaşlar olarak bizler de sahip çıkmalıyız. Parklara yapılan ve halkın kullanabileceği bir takım yapıların korumamız gerektiğine inanıyorum. Burada yapılanlar bizlerin malıdır. Bu nedenle korumak da bizlere düşer. Bunun yanı sıra Ergani yolu üzerindeki refüjlere dikilen ağaçları da korumamız gerekir.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA