SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Saray Hamamını inceledi

Saray Hamamını inceledi
Bu haber 10 Ağustos 2020 - 6:25 'de eklendi ve 183 kez görüntülendi.
  • Kaymakam; “En güzel şekilde değerlendirmeliyiz”
  • Belediye Başkanı; “Saray Hamamını restoran olarak açmayı planlıyoruz”

 

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte Saray Hamamında incelemelerde bulundu. Kaymakam Polat, hamamın en güzel şekilde değerlendirileceğini söylerken, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da Saray Hamamını restoran olarak açmayı planlayarak turizme kazandıracaklarını söyledi.

İlçemize atandığı günden itibaren ilçemizi tanımak adına incelemelerde bulunan Kaymakam Ramazan Polat, Saray Hamamında Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu ile birlikte incelemelerde bulundu.

Restorasyonu tamamlanarak ilçe müzesi olarak şu anda faaliyet gösteren Saray Hamamını inceleyen Kaymakam Polat, Saray Hamamına adeta hayran kaldı. Hamamın yapılış tarihi ve restorasyonu hakkında bilgi alan Kaymakam Polat, Saray Hamamının en güzel şekilde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da işletme hakkı belediyeye ait olan Saray Hamamının turizme kazandırılması için çalışma yürüttüklerini söyledi. Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, uzun süredir kent müzesi olarak faaliyet gösteren Saray Hamamını, restorana çevirerek turizme kazandırmayı planladıklarını söyledi.

Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, “tıpkı Diyarbakır’daki Hasan Paşa Hanı gibi biz de burayı restorana çevirerek turizme kazandırmayı planlıyoruz. Bunun hem ilçemizde yaşayan hemşerilerimizin hem de ilçemize gelen misafirleri mutlu edeceğini düşünüyoruz. Tarihi bir mekanda kahvaltı yapması veya yemek yemesiyle birlikte o mistik havayı solumasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA