SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehiriçi ulaşıma çözüm isteniyor

Şehiriçi ulaşıma çözüm isteniyor
Bu haber 27 Eylül 2021 - 9:45 'de eklendi ve 79 kez görüntülendi.
  • Büyükşehir Belediyesinin uygulaması tepki topluyor

 

İlçemizde okulların da açılmasıyla birlikte şehiriçi otobüsün olmaması sıkıntı yaratıyor. Vatandaşlar şehiriçi ulaşıma çözüm bulunmasını isterken, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin şehirlerarası ulaşım tarifesinde uyguladığı sabit fiyat tepki topluyor.

Daha önce de gazetemizde dile getirdiğimiz otobüs çilesi hala çözülemedi. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nın yaptığı uygulamaya da kimse anlam veremiyor.

Konuyla ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Meclis Üyesi Şehmus Aslan, büyükşehirin uygulamasının artık çileye dönüştüğünü belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeyle vatandaşın çilesi sürüyor. Okulların açılmasıyla birlikte bu sıkıntı daha da büyüdü. ÇPL’den çıkan öğrenciler her gün yollarda ilçe merkezindeki evlerine gitmek için Ergani’den gelen araçlara otostop çekiyorlar. Yine adeta yeni bir mahalle görünümü alan sitelerin bulunduğu alandaki vatandaşlar da mağdur durumda. Aracı olmayan vatandaşlar ya tanıdık birine denk gelirse biniyor ya da ana caddeye çıkıp araç bekliyor.”

Büyükşehir tek fiyat uyguluyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin tek fiyat uygulamasına da tepki gösteren Belediye Meclis Üyesi Aslan, otobüse binen vatandaşların ilçe merkezinden ÇPL veya Ergani’ye ödediği ücret ile Diyarbakır’a ödediği ücretin aynı olduğu iddiasında bulundu. Belediye Meclis Üyesi Aslan; “Bu sorunu meclis gündemine de taşıdık fakat ne yazık ki çözüm bulunamadı. Dicle’den Diyarbakır’a giden biri 9 lira öderken, aynı güzergah üzerinde Eğil’den bindiğinde ise bu fiyat 6 liraya düşüyor. Biz de ise bir vatandaş merkezden binip ÇPL’de inse dahi Diyarbakır ile aynı ücret olan 9 lira ödeme yapıyor. Bu haksızlığın bir an önce çözülmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa