SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehit Ömer Yaman Okulu’nun çatısı bir kez daha uçtu

Şehit Ömer Yaman Okulu’nun çatısı bir kez daha uçtu
Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:29 'de eklendi ve 312 kez görüntülendi.

İlçemiz Kale Mahallesindeki Şehit Ömer Yaman Ortaokulu’nun çatısı bir kez daha uçtu. Daha önce de okulun çatısı uçmuş, büyük bir faciadan dönülmüştü.

Daha önce İlçemiz Şehit Ömer Yaman Ortaokulu’nun kiremit olan çatısı bozulmalardan dolayı akmasının ardından kaplama üzerine sac yerleştirilerek yenilenmişti.

Yenilenmesinin ardından kısa bir süre sonra kış aylarında oluşan rüzgâr, okul döneminde çatının uçmasına neden olmuştu. Okul döneminde olan olay büyük bir facianın eşiğinden dönmesine neden olmuştu.

Çatının uçmasının ardından kaplamanın çatıya uymayarak hafif kaldığı iddiaları gündeme gelmiş, çatının yapılması durumundan bile tekrar aynı sorunun yaşanacağı öne sürülmüştü. İddiaların doğruluğu, geçtiğimiz haftalarda oluşan rüzgârın etkisiyle çatının uçmasıyla bir kez daha ortaya çıktı. Çatı yine aynı yerden uçarak parçaları etrafa düştü.

Mahalle sakinleri, çatının bir an önce aslına uygun şekilde onarılmasını istediler. Mahalle sakinleri, “Daha önce de çatı uçmuş, o sırada çocukların okulda olmaması ve çocukların bahçede oynamaması nedeniyle büyük bir faciadan dönülmüştü. Bu defa da yaz ayına geldiği için yine facia yaşanmadı. Fakat bunun aslına uyguna bir şekilde bir an önce yenilenmesi gerekiyor. Aksi halde kötü sonuçlara neden olabilir” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA