SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehit Ömer Yaman Ortaokulu süper okul

Şehit Ömer Yaman Ortaokulu süper okul
Bu haber 08 Ocak 2018 - 0:50 'de eklendi ve 426 kez görüntülendi.
  • Okulda, ana sınıfından engelliye, ortaokuldan imam hatibe kadar eğitim yapılıyor

 

İlçemiz Kale mahallesindeki Şehit Ömer Yaman Ortaokulu verdiği eğitim ve bölümleri ile birçok okulun önüne geçiyor. Okul, bünyesinde ana sınıfından engelli sınıfına, ortaokuldan imam hatibe kadar birçok bölümü bünyesinde barındırıyor. Okul, engelli sınıfı bünyesinde barındıran ilçemizin tek okul olma özelliğini de taşıyor.

İlçemizdeki Şehit Yaman (Kale) Ortaokulu, bünyesinde barındırdığı birçok bölümle Diyarbakır’daki okullarla yarışıyor. Birçok sıkıntısı bulunan okul, buna rağmen idealist öğretmenleri ile en iyi eğitimi vermeye çalışıyor.

650 öğrenciyi bünyesinde barındıran okul, ilçenin tek engelli sınıfına sahip olma özelliğini de taşıyor. Hafif ve orta düzeyde iki farklı engelli sınıfı bulunan okulda, öğrencilerin bir bölümü sayıları ritmik saymaya kadar giderken, okumayı öğrenen bile oldu.

Okulun elektrik aksamından, kalorifer peteklerine kadar birçok sıkıntısı bulunurken, hayırsever bir işadamı hemşerimiz, ana sınıflarının tuvalet ve lavabolarına yaptırıyor.

Bu yıl bünyesinde imam hatip sınıfı açılan okulda; engelli, ortaokul ve imam hatip olmak üzere üç farklı kategoride eğitim ve öğretim veriliyor. Bunun yanı sıra ana sınıfları ile de mahalledeki çocuklara hitap ediyor.

Okulun genel sıkıntılarının yanı sıra engelli sınıfındaki sıkıntılar da kendini gösteriyor. Engelli sınıfı açılmasına rağmen İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından henüz tam olarak donanımı sağlanabilmiş değil. Bu sınıflar için duvarlara döşenmesi gereken yumuşak zemin, yine yerlerin döşemesi, engelli sınıflarına özel kalorifer peteklerinin olmamasına kadar birçok eksiği bulunuyor. Buna rağmen hafif engelli sınıfı öğrencilerinden çocukların bir bölümü ritmik saymayı ve okumayı öğrenirken, orta düzey engelli sınıflarda çocuklar harfleri ve rakamları öğrenip, sayı saymayı başaranlar bile var.

Veliler, okuldaki eksikliklerin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir an önce giderilmesini, böylelikle iyileştirilen ortam ile eğitimin kalitesinin daha da artacağını vurguladılar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA