SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehitler anıldı

Şehitler anıldı
Bu haber 16 Temmuz 2018 - 0:18 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeni ile ilçemizde de bir dizi program gerçekleştirildi.

Tören öncesi Belediye önü araç trafiğine kapatıldı, meydan bayraklarla donatıldı, geniş önlemler alındı, hâkim noktalara polis memurları yerleştirildi.

Buradaki törene, Kaymakam Mehmet Şerif Olcaş, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen ve Mehmet Kıran ile vatandaşlar katıldı. Darbe gecesini anlatan kamu spotları yayınlandı, Belediye meydanına kurulan büyük ekranları ile billboardları 15 Temmuz’u anlatan resim ve posterlerle süslendi. Programa, tüm daire amirlerinin katılımı, vatandaşların ve sivil toplum kuruluşlarının azami düzeyde katılımı sağlandı, gerekli duyurular Belediye hoparlöründen yapıldı. Buradaki etkinlikte, katılımcılara Kaymakamlık ve Belediye birlikte ikramlarda bulundu.

Etkinlikler çerçevesinde ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nce film, belgesel, kompozisyon, resim ve şiir yarışmaları ekinliği düzenledi, sergi açtı.

-Şehitler için mevlit

-15 Temmuz Şehitleri için İlçe Müftülüğü koordinesinde tüm camilerde hafta boyunca Kuran-ı Kerim Hatm-i Şerifleri okunacak, ayrıca 15 Temmuz günü öğle şehitlerin ruhu için Mevlid-i Şerif okundu, Hatm-i şeriflerin duası okundu.

-Fidan dikildi

Anma programı çerçevesinde ilçe Orman İşletme Şefliğince belirlenecek yerde 15 Temmuz Şehitlerin anısına Fidan dikimi gerçekleştirildi.

-Yürüyüş

15 Temmuz Şehitlerini Ana, Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle düzenlenen program kapsamında İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü koordinesinde 15 Temmuz günü “Birlik Yürüyüşü” gerçekleştirildi. Belediye önünden başlayan yürüyüş, Bayrak Direğin kavşağına kadar sürdü.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa