SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehitlerimiz unutulmadı

Şehitlerimiz unutulmadı
Bu haber 17 Mart 2019 - 23:52 'de eklendi ve 135 kez görüntülendi.

İlçemizde Kaymakamlık tarafından 18 Mart Çanakkale Zaferi haftası nedeniyle tüm şehitler için mevlit okutuldu.

Kaymakam Nazlı Demir’in talimatı ile ilçemiz Hanbaşı Camiinde tüm şehitlerimiz adına mevlit okutuldu. Cuma namazı öncesi okutulan Mevlid-i Şerife daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

İlçemiz Hanbaşı Cami İmamı Mehmet Koçer’in okuduğu Mevlid-i Şerif sonrası kılınan Cuma Namazına Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Başoğlu da katıldı. Cuma hutbesinde de şehitlerimiz anılarak dinimizdeki yerleri ve mertebeleri anlatıldı.

Hanbaşı Cami İmamı Mehmet Koçer, hutbede;“Şehitlik mertebesine yükselmek Cenab-ı Hak katında yüksek bir mertebe, halk nezdinde de bir madalya gibi taşınacak büyük bir şereftir. İnsan, canını vermekle şehitlik mertebesine yükseldiği halde, Yüce Allah onların ölü değil, bizim anlayamayacağımız bir hayat ile diri olduklarını bildirmektedir. Sevgili Peygamberimiz de şehitliğin derecesiyle ilgili olarak, “Hiç kimse cennete girdikten sonra bütün dünyaya sahip olsa bile tekrar dünyaya dönmek istemez. Yalnız şehitler, erdikleri nimetler sebebiyle dünyaya dönüp on defa şehit olmayı arzu ederler” buyurmuştur” dedi.

Okunan Mevlid-i Şerif ve kılınan Cuma Namazı sonrası Kaymakamlık tarafından vatandaşlara gül suyu ikram edildi ve lokma dağıtıldı.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir, makamların gelip geçici olduğunu, insanın dünyadaki erişebileceği en büyük mertebenin şehitlik mertebesi olduğunu söyledi. Kaymakam Demir, şöyle konuştu;

“Ecdadımız yokluklar içerisinde dünya tarihinde bir daha rastlanmayacak bir savaş ile ülkemizi düşmanlardan kurtarmış, yurdumuzun bize ait olduğunu Çanakkale Savaşı ile ispatlamıştır. O günden bu güne kadar şehit olan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Gazilerimize de şifalar ve hayatlarında mutluluklar diliyorum. Bizler de her zaman şehitlerimizin aileleri ve gazilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Çünkü şehitlerimizin ailesi, şehitlerden bize emanettir. Keza gazilerimiz de şehitlerimiz gibi gözünü kırpmadan birliğimize ve bütünlüğümüze kast eden düşmanları üzerine yürümüş, ülkenin bütünlüğü için kendini feda etmiştir. Biz devlet kademesindeki görevliler olarak kapımızın her zaman şehit ailelerimize ve gazilerimize açıktır.”

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA