SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şehrin girişi şehrin aynası

Şehrin girişi şehrin aynası
Bu haber 16 Aralık 2019 - 0:15 'de eklendi ve 201 kez görüntülendi.

Yıllardan beri gidiş geliş tek şeritle giriş yapılırken, görüntüsü de iyi bir imaj vermeyen ilçemiz, nihayet güzel bir görünüme kavuşurken, gidiş dönüş çift şeritli olan yolda trafik akışını da rahatlattı. İlçe girişi ve yolun güzel yapılmasına karşın, Siverek kavşağında ise sıkıntı sürüyor. Kavşağında kısa sürede yeniden düzenlenmesi isteniyor.

Yetkililerin yoğun çabası sonucu Karayolları 9. Bölge Müdürlüğü’nce Zübeyde Hanım Caddesi’nden ÇPL’ye kadar olan yol, iki gidiş, iki geliş olmak özere 4 şeritli olarak yapılması, ilçe girişindeki tepelerde de düzenleme yapılarak taşlarla döşenmesi memnunluk yarattı.

“İlçe girişinin o ilçenin aynası” olduğunu belirten vatandaşlar, “Yıllardan beri ilçe girişimiz iyi bir imaj vermiyordu. Ha bu yıl ha gelecek yıl yapılacağı söylenen yol, nihayet gerçekleştirildi. Yoğun çaba ile yapılan yol, ilçenin imajı da gelenlerin görüşünü de değiştirdi. Işıklandırması yapılan yol, gece-gündüz trafik akışını da kesintisiz sağlıyor. Kısa sürede de orta refüje ve yol kenarlarına yetişmiş ağaçların dikilmesi ile çok daha güzel bir görünüm elde edilecek. Kısa sürede ağaç ekiminin gerçekleşmesini diliyoruz. Ancak yol çok güzel olmasına karşın, Siverek kavşağında sıkıntı sürüyor. Kısa sürede buraya da el atılarak kavşağın yeniden düzenlenmesi gerekmektedir. Yetkililerin bunu da gerçekleştireceğine inanıyoruz ve kendilerine teşekkür ediyoruz” dediler.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa