SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Selam olsun sizlere…

Selam olsun sizlere…
Bu haber 12 Şubat 2018 - 0:17 'de eklendi ve 471 kez görüntülendi.

-Oluşturdukları koro, TRT stüdyolarında çekim yaptı, askerlere gönderdi

-Minik öğrencilerden de mektup

 

İlçemize bağlı Arabük ilkokul ve ortaokul öğrencileri, bir tarafta Suriye’de Afrin Zeytin Dalı operasyonunda bir yanda da Doğu sınırlarımızda bölücü terör örgütlerine yönelik operasyonunu aralıksız sürdüren, Mehmetçiklere moral olması için mektup yazdı, oluşturdukları korunun TRT Stüdyolarında gerçekleştirdiği eserlerden oluşan cd’ler gönderdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan gazetemize yaptığı açıklamada, “Kardelen Kokan Mektuplar” projesi ile Arabük ortaokulu öğrencilerinin Mehmetçiğe moral olması amacıyla Hakkâri’ nin Çukurca ilçesi dağ karakolunda bulunan askerler için koro oluşturulmasına 2 ay önce başlandığını söyledi.

Proje kapsamında Arabük öğrencilerinin bir bölümünün de mektuplar yazdıklarını bildiren Milli Eğitim Müdürü Bozdoğan, şöyle konuştu;

“Yapılan hazırlarda öğrencilerimize Mehmetçik kıyafeti Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’ın talimatıyla İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca alındı. Diyarbakır TRT Bölge Müdürlüğü ile de görüşerek korunun seslendirdiği eserler, TRT stüdyolarında çekildi ve cd’ye aktarıldı. Cd’ler ve öğrencilerin yazdıkları Mektuplar da daha sonra kahraman Mehmetçiklere ulaştırılmak üzere Hakkari Çukurca’ya gönderildi.”

Gerek yurt içi ve gerekse Suriye’de bölücü terör örgütlerine karşı mücadele eden Mehmetçiklere moral vermeyi amaçladıklarını bildiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, “Mehmetçiklerimize ne yapsak azdır. Bu konuda emeği ve destek olan Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş’a, TRT Diyarbakır Bölge Müdürlüğü çalışanlarına, okul yöneticilerimize ve öğrencilerimize sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

-İşte o mektuplardan ikisi

Karabük Ortaokulu 8/B sınıfı öğrencisi Fatma Korkmazoğlu, Mehmetçiğe yazdığı mektubuna, “Sizi tanımasam da sizi şimdiden çok sevdim” diyerek başlıyor ve şunları yazıyor;

“Ben bu vatanı canınızı feda edecek kadar sevdiğinizi biliyorum. Sizin gibi fedakar askerlere ne diyeceğimi bilemiyorum.  Ben bu mektubu size değil abime yazıyorum. Çünkü benim abim yok ama ben seni abim olarak kabul ettim. Kim bilir belki sen de bana mektup yazarsın isimsiz asker abim. Şimdi ben okula gitmeyi sana ve diğer arkadaşlarına borçluyum. Bu vatanı canını feda edecek kadar sevdiğini biliyorum.  Bu şiiri de sana yazdım;

(Annemi özledim annemi,

Beni dokuz ay karnında taşıyan annemi,

Bana sevgiyle bakan annemi.

Babamı özledim babamı,

Beni okutmak için çalışan babamı.

Kardeşimi özledim kardeşimi,

Benim yanımda duran kardeşimi.)

Allaha emanet olun.”

“Merhaba sevgili asker abelerim;

Benim adım Eylem Şen Arabük köyü ortaokulu 8/B sınıfına gidiyorum. Ben sizleri tanımıyorum, isimlerinizi bilmiyorum ama sizinle gurur duyuyorum. Çünkü şuan okula gitmenin bile sizlerin sayesinde olduğunu biliyorum. Bu mektubu yazman için elimde tuttuğum bu kalemi bile sizin sayenizde tutuyorum. Biliyorum sizin olduğunuz yerde şimdi havada kuş yerine mermi oluyor, gül yerine barut kokuyordur.

Belki siz bu dünyada en güzel yeri almadınız ama öbür yani gerçek dünyada bu insanların ve bu devletin dualarını alarak cennetteki en ve en güzel yeri aldınız. Bizim de sizin gibi asker olacak, sizin ardınızdan gelecek ağabeylerimiz var ama sizin ardınızdan sadece asker olacak ağabeylerimiz değil, bu devlette sizin ardınızdan gelecek ve bu hiçbir zaman değişmeyecek.

Unutmayın ki sizler sadece anne ve babanızı değil bu devleti de huzura kavuşturan ve Ay yıldızlı bayrağımızı yükseklerde dalgalandıranlarsınız. Sizlere saygı ve selamlarımızı iletim. Allah’a emanet olun. Hoşça kalın.”

(Biz ne savaşlar gördük hiç biri yıldırmadı,

Biz ne engeller gördük hiç biri durdurmadı,

Biz ne şehitler verdik hiç biri eğdirmedi,

Biz ne sevdalar gördük hiç biri vatan sevgisi gibi değildi.

Aştığım dağlar,

Yürüdüğümüz yollar,

Döktüğümüz kanlar,

Verdiğimiz canlar.

Ağlayan analar,

Vatan deyip ağlar,

Bu vatanı koruyanlar,

Asker olan Aslanlar.)

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA