SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Semt pazarı oluşuyor

Semt pazarı oluşuyor
Bu haber 04 Şubat 2019 - 0:02 'de eklendi ve 520 kez görüntülendi.
  • Eski sebze halinin üstünün kapatılması için çalışmalar başladı…

 

İlçemizin sebze ve meyve pazarının kalbi olan sebze halinin üstünün kapatılması için çalışmalar başladı. Yapılan çalışmayla semt pazarının ilk adımı atılmış oldu.

Belediye Başkanlığı tarafından daha önce ihaleye çıkarılan sebze halinin üstünün kapatılması projesi hayata geçti. Proje için ilk kepçe vuruldu. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, semt pazarını hayata geçirmenin ilk adımını attıklarını söyledi.

Belediye Başkanlığı tarafından daha önce kapatılan, işyerlerinin tek tip sundurmalarla donatıldığı yöresel ürünlerimizin satıldığı peynir pazarının ardından sebze pazarının kapatılması için de hummalı bir çalışma başladı.

Çalışmalar kapsamında kepçe ile zemin bir metre kazılacak, kazının tamamlanmasının ardından oluşturulan hatlara demir borular atılacak ve temel oluşturulacak. Sonra direkler dikilerek üstü kapatılacak. Yüklenici firma, yapılacak çalışmaların iki ayda tamamlanmasını hedeflediklerini belirttiler.

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da bir sözlerini daha yerine getirdikleri için mutlu olduklarını belirterek şöyle konuştu;

“Hemen hemen tüm ilçelerde bulunan sebze pazarlarının ilçemizde olmaması çok üzücüydü. Kışın yağmurun altında, yazın ise güneşin altında hem sebze hem de meyve satışı yapan esnaflarımız, köylülerimiz, alışverişe gelen vatandaşlarımız, şehir dışından gelen misafirlerimiz mağdur oluyorlardı. Yapılacak bu çalışmayla herkesin mağduriyetini gidermiş olacağız. Çalışmaların başlamasıyla birlikte vatandaşlarımızdan olumlu tepkiler almaya başladık. Bundan sonra da hizmetlerimiz devam ettireceğiz.”

Esnaflar ve vatandaşlar da Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’na teşekkür etti. Vatandaşlar ve esnaflar, bundan sonraki aşamanın tıpkı büyükşehirlerde olduğu gibi sabit tezgâhların oluşturulması yönünde olduğunu söylediler.

Özellikle vatandaşlar, “oluşturulacak sabit tezgâhlar cüzi bir miktar karşılığında mallarını getirenlere kiraya verilebilir. Bu hem belediyeye gelir olur hem de esnaflar mallarını rahatça satabilir. Biz vatandaşlara da büyük kolaylık olur. Yere eğilip doğrulamayan birçok insan var. Ayrıca sebzeler yerde olduğu için bütün toz ve pislikler üzerine geliyor, bunun önüne geçilmiş olur. Ayrıca yapılacak tezgâhlar sayesinde pazarda bir düzen oluşacak ve tam bir semt pazarı görünümüne kavuşacak” diye konuştular.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA