SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sessizliğin yerini cıvıl cıvıl sesler aldı

Sessizliğin yerini cıvıl cıvıl sesler aldı
Bu haber 09 Temmuz 2018 - 0:01 'de eklendi ve 122 kez görüntülendi.

Her akşam dolup taşıyor

 

Diyarbakır yolu üzerinde eski Meteoroloji istasyonunun yeri, Güneydoğunun en güzel aile ve çocuk parkına dönüştürülmesinin ardından her akşam dolup taşıyor. Sessizliğin yerini cıvıl cıvıl sesler aldı.

Belediye Başkanı Şeyhmus Karamehmetoğlu, yapımı tamamlanan yaklaşık 3 ay önce başlanan 4 dönüm alan üzerindeki aile ve çocuk parkının Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığınca gerçekleştirildiğini belirterek, gazetemize şöyle konuştu;

‘Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesiyle kardeş belediyeyiz. Gittik görüştük. (Siz bizim abimizsiniz kardeşe bakmalısınız) dedik. Onlar da ne yapabiliriz diye sordular.Biz de ilçemizde aile ve çocukların gidebileceği bir park olmadığını söyledik.Onlarda yer göstermemiz halinde park yapabileceklerini söylediler. 49 yıllığına meteorolojinin yerini aldık, Kahramanmaraş Belediyesi de parkı yapmaya başladı.

Güneydoğunun ilçeleri arasında en güzel park ilçemizde oldu. Park, yürüyüş yolları, kamelyalar, çocuk oyun alanları, 2 çeşme ve kafeteryadan oluştu. Yetişmiş ağaçlar getirilerek dikildi, oturma bankları yerleştirildi, gerçek çim getirilerek serildi. Dış duvarı bazalt taşlarla yapıldı.

Şimdi ben parka gittiğimde kardeşlerimiz, bacılarımız, çocuklarımız etrafımız sarıp, yapılan park için teşekkür ediyorlar. Bu bizim için en büyük mutluluktur. Çünkü vatandaşlarımızın gözünde görülen o ışıktan daha önemli ne olabilir?

Vatandaşlardan küçük bir ricamız var. Pırıl pırıl modern parklara sahip olduk, bu parklara kendi evimizdeki eşyalara nasıl bakıyorsak, parkımıza da öyle bakmalıyız. Çünkü yarın öbür gün bu parklarda yine sizler, bizler oturacağız. Onun için dikkatli olalım ve zarar vermeye kalkan kişileri de uyaralım.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa