SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sevim Karaloğlu: “Onurlu mücadelelerinde ailelerin yanındayız”

Sevim Karaloğlu: “Onurlu mücadelelerinde ailelerin yanındayız”
Bu haber 07 Mart 2021 - 23:40 'de eklendi ve 95 kez görüntülendi.

Bölücü terör örgütü tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen 208 ailenin evlatlarına kavuşmak için 547 gündür sürdürdüğü oturma eyleminde Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu ailelere destek ziyaretinde bulundu.

Evladı terör örgütü tarafından kaçırılan Hacire Akar tarafından 3 Eylül 2019 tarihinde Diyarbakır HDP İl Başkanlığı önünde başlatılan oturma eylemi Türkiye’nin çeşitli illerinden evlatları için Diyarbakır’a gelen ailelerin katılımlarıyla 208 aileye ulaştı.

Bugüne kadar 24 ailenin evladına kavuştuğu eylemde Vali Münir Karaloğlu’nun eşi Sevim Karaloğlu “Diyarbakır Anneleri” olarak adlandırılan ailelere bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ailelerle tek tek görüşerek desteklerini ileten ve sık sık gözleri dolduğu görülen Sevim Karaloğlu, annelere, her zaman yanlarında olduklarını vurgulayarak “Burada aileler onurlu bir mücadele veriyor. Onların bu mücadelesinde bizler de yanlarındayız. Onların bu haklı davaları, onlar gibi gözyaşı döken nice çocukları kaçırılan anne ve babalara güç ve kuvvet oldu. Eli kalem tutacak çocuk, dağa kaçırılarak eline silah veriliyor. Çocuğun bütün hayatı bitiriliyor bundan büyük bir acı ve kötülük olamaz” dedi.

Evlat nöbetindeki aileler, destek ziyaretinden dolayı Sevim Karaloğlu ve beraberindekilere teşekkürlerini iletti.

Ziyaretin Sevim Karaloğlu’na İl Emniyet Müdürü Şükrü Yaman’ın eşi Sevilay Yaman ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem’in eşi Derya Erdem eşlik etti.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA