SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

SGK Uyardı

SGK Uyardı
Bu haber 18 Mart 2018 - 23:54 'de eklendi ve 117 kez görüntülendi.

İlçemiz SGK Şube Müdürlüğü, sağlık hizmeti alımı ile ilgili uyardı.

Gazetemizi ziyaret eden SGK Müdürü Murat Haşimoğulları, ülkede ikamet eden ve herhangi bir kapsamda sağlık güvencesi bulunmayan vatandalar hakkında uygulanan Genel Sağlık Sigortası’nın 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren zorunlu hale getirildiği belirterek, bu kapsamda olanlarla ilgili geçen yıl Nisan ayı öncesi ödenmemiş genel sağlık sigortası prim borçlarının 6824 sayılı kanun ile başvuru şartı aranmaksızın yapılandırıldığını bildirdi. Müdürü Haşimoğulları şöyle konuştu;

“Kendilerine gelir testi başvurusu tebliğ edildiği halde gelir testine başvurmamış genel sağlık sigortalılarımızın 02.04.2018 tarihine kadar gelir testine müracaat etmeleri ve gelir testi sonucu gelirlerinin brüt asgari ücretin üçte birinden az olduğunun tespit edilmesi durumunda genel sağlık sigorta prim borçları silinecektir.

Yapılan gelir testi sonucunda aile içi kişi başı geliri brüt asgari ücretin üçte birinden fazla olan Genel Sağlık Sigortalılarımızın 01.04.2017 tarihi öncesine ait gecikme zammı ve gecikme cezası borçları silinmiştir. Gecikme zammı ve gecikme cezası silinen bu borçlar, aylık olarak 53.33 TL üzerinden yeniden hesaplanmış ve son ödeme tarihi ise 30.042018 olarak belirlenmiştir.

Genel Sağlık Sigortalılarımızın sağlık yönünden mağduriyet yaşamamaları açısından yukarda belirtilen konularda gerekli tedbirleri almaları büyük önem arz etmektedir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa