SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sıcaktan kaçanların rotası Sinek Çayı

Sıcaktan kaçanların rotası Sinek Çayı
Bu haber 06 Eylül 2021 - 10:35 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Belediye Başkanı: “Misafirlerimiz için gereken hizmetleri sunuyoruz”

 

Diyarbakır ve ilçemizde sıcak havadan bunalan ve yeni tip koronavirüs salgını sürecinde izole bir yer arayanlar, ilçemizdeki tarihi Sinek Çayı’nda serinlemenin ve doğa ile baş başa kalmanın keyfini yaşıyor.

Yüzlerce yıldır şifa dağıtan kaplıcaları, efsanelere konu olan ve peribacalarını andıran Gelincik Dağı, Yabanardı ve Şeyhandede Mahallesi’ndeki şelaleler, kaya tırmanışı ve rafting tutkunlarının yeni rotası Sinek Çayı ve kanyonu, doğa yürüyüş parkuru gibi çok sayıda tarihi, kültürel ve doğal güzelliği bünyesinde barındıran ilçemiz, turistlerin ilgi odağı oluyor.

Termal ve doğa turizminde önemli bir yere sahip olan ilçemiz, 40 dereceyi aşan sıcak havadan bunalanların ve sakin bir yer arayanların ilgisini çekiyor. Serinlemek ve doğayla baş başa kalmak isteyenler ilçede Sinek Çayı’nı tercih ediyor.

“Misafirlerimiz için gereken hizmetleri sunuyoruz”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, ilçemizin sıcak aylarda yoğun bir şekilde misafir ağırladığını dile getirdi.

Bölge turizmi açısından önemli bir yere sahip olan ilçede turizmi canlandırmak için birçok proje yürüttüklerini söyleyen Karamehmetoğlu, “Temizlik, rehberlik, mesire alanlarında alt ve üstyapı çalışmaları başta olmak üzere misafirlerimiz için gereken hizmetleri sunuyoruz” dedi.

Son günlerde artan sıcakların da etkisiyle Çermik’in izole rota arayışında olanların tercihi konumuna geldiğini ifade eden Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, hem Kaymakamlık hem de Belediye olarak salgın tedbirleri kapsamında denetimlerini sıkı tuttuklarını aktardı.

“Huzur verici bir ortam”

Ailesiyle ilçeye zaman geçirmeye gelen vatandaşlardan bazıları burayı ilk defa gördüklerini belirterek şaşkınlıklarını ve karşılaştıkları güzelliklere hayran kaldıklarını belirttiler.

Salgın döneminde uzun süre evde kaldıklarını ve sıkıntılar çektiklerini belirten vatandaşlar Çermik’in adeta bir cennet gibi olduğunu, görmeyenlerin de ilçeye gelerek bu havayı teneffüs etmelerini ve bu güzellikleri görmelerini tavsiye ettiklerini söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa