SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Şimdi ilçesi için çalışıyor

Şimdi ilçesi için çalışıyor
Bu haber 20 Ağustos 2018 - 0:18 'de eklendi ve 246 kez görüntülendi.

-Türkiye’nin çok önemli barajlarının yapımında görev yaptı

 

Çok önemli barajların yapımında İnşaat Şefi olarak görev üstlenen İnşaat Mühendisi Menderes Cengiz, şimdi ilçesi için çalışıyor. İnşaat Mühendisi Cengiz, “İlçemde yapılan barajda görev almam benim için büyük bir mutluluktur. Türkiye’nin birçok önemli barajlarının yapımında görev yapmıştım” dedi.

İnşaat Mühendisi Menderes Cengiz, yıllarca sonra ilçeye dönüp, Kale Barajı gibi önemli bir projede görev yapmanın mutluluğunu yaşadığını belirerek, böylesine bir fırsatın kolay kolay insana nasip olmadığını söyledi.

Kendisini şanslı gördüğünü, bunu da son yıllarda ilçesine hizmet etmenin sevinciyle pekiştirdidiğini belirten Kale Barajı Şantiye Şefi İnşaat Mühendisi Cengiz, Türkiye’nin birçok ilinde ağırlıklı olarak ülke ekonomisine önemli katkı sağlayan enerji ve sulama amaçlı baraj ile yol yapımlarında görev yaptığını kaydetti.

İnşaat Mühendisi Menderes Cengiz’in çalıştığı ülkemiz ekonomisine önemli katkı sağlayan, enerji ve sulama amaçlı dev projelerin bir bölümü şöyle;

“-Antalya Oymapınar HES, komşu ilçemiz Çüngüş’teki Karakaya HES, Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki sulama amaçlı Göksu Barajı, Dicle HES, Trabzon Atasu HES, Elazığ Karakoçan Seyrantepe-Pembelik ve Uzunçayır HES, Siirt Alkumru HES ve rolekasyon yolu, Siverek-Adıyaman Misipi Köprüsü Diyarbakır yönü yol bağlantısı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi altyapı ve tali yol ile içme suyu, Ceylanpınar-Akçakale yeraltı su besleme bendi, Hatay Tahtaköprü Barajı yükseltme çalışması, Çermik Kale Barajı ve Shell Perenco Petrol sahalarının yapımı.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa