SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sinek Çayı Vadisine neşter

Sinek Çayı Vadisine neşter
Bu haber 20 Ekim 2019 - 23:55 'de eklendi ve 364 kez görüntülendi.

-Karacadağ Kalkınma Ajansı projeyi kabul etti

 

Turizmin en önemli ayağından olan “Doğa Turizmi” kapsamında, yıllardan beri gelişi güzel kullanılan Sinek Çayı vadisine, neşter vuruluyor. Sinek Çayı Vadisi çevre düzenlemesi, Karacadağ Kalkınma Ajansından geçti.

Atandığı ilk günden beri ilçe turizmine yönelik yaptığı çalışmalarla vatandaşların gönlünde taht kuran Kaymakam Nazlı Demir, yıllardan beri dile getirilen ancak şimdiye kadar önemli bir şeyin yapılmadığı Sinek Çayı Vadisine de el atarak, başlattığı çalışma karşılığını buldu.

Hazırladıkları projeyi Karacadağ Kalkınma Ajansına sunan Kaymakamlık, söz konusu projenin ajanstan geçtiği belirtildi. İlk etapta çevre düzenlemesine gidilecek olan Sinek Çayı Vadisi turizme kazandırılacak.

Kaymakam Nazlı Demir, başta ilçemizdeki bakir Şeyhandede ve Yabanardı Şelaleleri olmak üzere, Saray Hamamı, Beyler Sarayı, Gelincik Dağı ile ilgili çalışmaları başlatarak, vatandaşları büyük takdirini alıyor.

Şeyhandede Şelalesi’nin Tabiat Parkı olma yolunda önemli adım atılırken, ilçenin hemen yanından geçen Fırat Nehrinin en büyük kolu olan Sinek Çayı Vadisinde de çevre düzenlemesi yapılmasını sağlayan Kaymakam Demir, “Dünyada şimdi en önemli turizm gelir kolları Sağlık Turizmi ve Doğa Turizmidir. Her ikisi de ilçemizde mevcut. Özellikle kaplıca suyumuz dünyada ender bulunan sıcak su. Doğal güzelliğimiz turizme açılmayı bekliyor. Biz bunun da çalışmalarını başlattık. Peyder pey hepsini gerçekleştireceğiz. İlçemiz yıllardan beri bilinen kaplıcasının yanı sıra doğa turizminde de istenen seviyeye getirilecektir. Hedef elbette sadece bölge değil, ulusal ve uluslararası turist çekmektir.” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa