SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Sorunlar acı veriyor…

Sorunlar acı veriyor…
Bu haber 19 Ekim 2020 - 0:16 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Bir yerleşim biriminin en büyük sorunu nedir diye sorsanız, hemen hemen verilecek yanıt aynı olur. Yol, su, elektrik ve sağlık, ekonomi yani iş. Hiçbir sorunumuz çözülemedi ya da çözülmüyor. Şehir içi yolumuz, mahallelerin yolundan daha kötü, su bazen geliyor bazen gelmiyor, elektriğin saatlerce kesilmediği gün yok. İşsizlik almış başını gidiyor. Gençlerimiz iş bulamıyor, bunalıma giriyor, genç yaşta hayatını kaydediyor, sevenlerini acı ile baş başa bırakıyor.

İlçemizde yıllardan beri bu sorunlar adeta kangren olmuştur. Örneğin su sorunu had safhadadır. Hele bugünlerde su sorunu çekilmesi gerçekten vatandaşlarımızı güç durumda bırakmaktadır. Salgın hastalık yaşadığımız bu günlerde, su olmayınca hijyenik bir ortam olur mu, sormak gerekir.  Yetkililer bu konuda çaba harcıyor mu? Diye sorarsanız. Cevap koskoca bir hiçtir. Yazık, günah. Bu hemşerimiz hijyen sağlanamadığı için hasta olursa bunun sorumlusu kimdir?

Sağlık sorunumuza gelince; nihayet çözülüyor. Yıllardan beri ha bugün ha yarın diye yapılacağı ifade edilen yeni modern devlet hastanesinin nihayet temeli atıldı.  Çevremizdeki üç ilçenin mahallelerine de hizmet veren mevcut devlet hastanesi gerek doktor ve gerekse araç-gereç yetersizliğinden gerekli hizmeti veremiyor, bu yetkililer tarafından da dile getiriliyordu. Vatandaşından haklı olarak şikayetlerine neden oluyordu.

Nihayet vatandaşların sesine kulak verenler yeni bir devlet hastanesinin yapımına karar verdiler ve hastanenin temeli hamambaşında atıldı. İnşaatına başlanan hastanenin belirlenen sürede tamamlanmasın hizmete açılmasını bekliyoruz. Hastanenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Ama teşekkür etmemiz gereken bir kişi var ki unutmak mümkün değil. O da bir önceki Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir’dir. Sayın Demir hastanenin yapımı için çok büyük çaba harcadı ve onun zamanında da ihalesi yapıldı.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa