SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sorunlar evlerde belirleniyor

Sorunlar evlerde belirleniyor
Bu haber 18 Aralık 2017 - 1:26 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) kapsamında il merkezinde, ilçe ve kenar mahallelerde başlattığı hane ziyaretlerini sürdürerek, sorunları evlerde belirliyor.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı olarak 7 ilçede hizmet veren Sosyal Hizmet Merkezleri Müdürlükleri bünyesinde görevli ASDEP personelleri,  haneleri bir bir gezerek sorunları dinliyor.

Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Halit Açar, Bismil Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nde görevli ASDEP Personelleri ile birlikte, Bismil İlçesi’ne bağlı Korukçu Mahallesi’ndeki haneleri ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını yerinde belirledi.

İl Müdürü Açar, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sunulan sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun tüm imkânları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.

Gerçekleştirilen ziyaretlerle birlikte, ailelerin psiko-sosyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik rehberlik ve yönlendirme yapıldığını belirten İl Müdürü, böylece vatandaşlar ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulmasının hedeflendiğini bildirdi.

Açar, hane ziyaretlerinin ardından, Mahalle’de bulunan okulları da ziyaret ederek öğrencilerle buluştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA