SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

STK’lar demokraside önemli bir misyon üstleniyor

STK’lar demokraside önemli bir misyon üstleniyor
Bu haber 22 Temmuz 2019 - 0:26 'de eklendi ve 152 kez görüntülendi.
  • Muhtarlar Derneği kuruldu

 

İlçemizde Muhtarlar Derneği kuruldu. Kaymakam Nazlı Demir, demokrasi toplumlarında Sivil Toplum Kuruluşlarının önemli bir misyon yüklendiklerini söyledi.

Muhtarlar Derneği Kaymakam Nazlı Demir, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Ahmet Seyhun, daire amirleri ve muhtarların katılımıyla gerçekleştirildi.

Açılışta konuşma yapan Kaymakam Nazlı Demir, Sivil Toplum Kuruluşlarının demokrasilerde önemli bir misyon yüklendiğini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“Muhtarlar Derneğimizin ilçemize ve muhtarlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Sivil Toplum örgütleri demokratik toplumlarda önemli bir misyon üstleniyor. Cumhurbaşkanımız da siz muhtarlara ve STK’lara büyük önem veriyor. El birliğiyle güzel işler yapmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalar sonucunda bugün de böyle güzel bir netice ortaya çıktı.

Derneğimizin Kurucu Başkanı Tepe Mahallesi Muhtarı Fadil Şeker oldu. Onun ve yer tahsil eden Belediye Başkanımızın ve siz değerli muhtarların da bu derneğin açılmasında emekleri oldu. Hepinize teşekkür ediyoruz. Bu dernek artık ilçeye geldiğinizde rahatça oturup kalkabileceksiniz. Bize yakın olması neticesiyle yapılacak çalışmalarda sizi temsil edecektir.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da derneğin açılması ile muhtarlarla birlikte daha çok görüş alışverişi sağlanacağını daha çok dayanışma içerisinde olunacağını söyleyerek, imkânlar dâhilinde muhtarlara destek olacağını bildirdi.

Derneğin Kurucu Başkanı Tepe Mahallesi Muhtarı Fadil Şeker de derneğin açılışına öncülük eden Kaymakam Nazlı Demir’e, Belediye Başkanı Karamehmetoğlu’na ve destek olan herkese teşekkür ederken, derneğin muhtarların birlik ve beraberliğini arttıracağını söyledi.

Açılış, ikramlarla sona erdi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA