SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Su çilemiz bitmiyor

Su çilemiz bitmiyor
Bu haber 12 Ekim 2020 - 1:14 'de eklendi ve 80 kez görüntülendi.

İlçemizde bitmeyen su çilesi vatandaşı isyan ettiriyor. Sürekli sorun yok, arıza giderildi denilmesine rağmen gün geçmiyor ki sular yine kesiliyor.

İlçemizde uzun zamandır devam eden su kesintisi sorunu, gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Özellikle ilçenin en kalabalık nüfusuna sahip olan Tepe Mahallesindeki vatandaşlar, bu konuda büyük sıkıntı çekiyor. Her defasında sorunun çözüldüğünü, arızanın giderildiğini belirten yetkililerin aksine gün geçmiyor ki yeni bir sıkıntı yaşanmasın.

Geçtiğimiz hafta içi Tepe Mahallesindeki vatandaşlar yine su sorunuyla karşı karşıya kaldı. Arızanın nereden kaynaklandığını bilmediklerini belirten vatandaşlar, DİSKi ile yaptıkları görüşmelerde doyurucu cevaplar alamıyor.

Vatandaşlar DİSKİ’yi aradıklarında herhangi bir sorunun olmadığı belirtirken, vatandaşlar 3 gündür sularının gelmediğini, sorun yoksa neden sularının gelmediği konusunda sorular soruyorlar. DİSKİ ise her zamanki gibi sorun olmadığını belirterek vatandaşa doyurucu bir cevap veremiyor.

Vatandaşlar, sorunlarının bir an önce çözülmesi için yetkililerin harekete geçmesini istediler. Vatandaşlar, “her defasında sorun çözüldü denilerek, bir daha kesinti olmayacağını belirtiyorlar fakat gün geçmiyor ki aynı sorun tekrar ediyor. Bir ara motopompun arızalı olduğunu, bu yüzden suyun gelmediği belirtildi. Sonra o sorunun çözüldüğü söylendi fakat kısa süre içerisinde yine arıza yaptı, yine sularımız gelmedi. Bu kez yapıldığını fakat elektrik olmadığı için suların gelmediği belirtildi. Hatta kesinti olması durumunda jeneratör ile destekleneceği iddiası geldi. Ama değişen hiçbir şey olmadı. Bu hafta içerisinde 3 gün suyumuz gelmedi. Hem de salgın hastalığının arttığı bu dönemde yapılan kesintiler bizleri gerçekten zor durumda bırakıyor. Her tarafımızda su var ama suya hasret kalıyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa