SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Su kesintileri halkı canından bezdirdi

Su kesintileri halkı canından bezdirdi
Bu haber 14 Eylül 2020 - 0:18 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

İlçemizde su kesintileri halkı adeta canından bezdirdi.

Her ayın yaklaşık 10-12 günü en temel ihtiyaçları konumundaki sudan mahrum kalan vatandaşlar, su kesintileri hakkında bilgi edinmeye çalışıyor. Vatandaşlar su kesintisi için önlemler alırken, suyun ne zaman düzenli geleceği konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

İlçemizde son zamanlarda artan su kesintileri vatandaşları yıllar öncesine götürmeye neden oldu. Vatandaşlar, su geldiği zaman evde bulunan kap kacakları doldurarak mağduriyetlerini gidermeye çalışıyorlar.

İlçemize su teminini sağlayan motopompun sürekli arızalanması her ay ilçemizin 10-12 gün susuz kalmasına neden oluyor.

Gerek esnaf olsun gerekse ev hanımları olsun toplumun birçok kesiminde yaşanan su sıkıntısı mağduriyete neden oluyor. Çamaşırlarını ve bulaşıklarını yıkayamayan, temizliklerini yapamayan ev hanımlarının yanı sıra esnaflar da yaşanan kesintilerden dolayı temizliğini yapamaz duruma geldi. Fırınlar hamur için depolarından suyu eksik etmemek için yoğun çaba harcarken, kıraathanelerde de ekstradan depo kullanılmaya başlandı.

Su şebekelerinin yenilenmesine başladıktan sonra sürekli sağlıklı bir şekilde su geleceğini umarken, yaşanan kesintilerin kendilerini zor durumda bıraktığını belirten vatandaşlar;“En temel ihtiyaç olan suyun tam gün geleceği günlere adeta hasret kaldık. Maddi durumu yeterli olanlar depo kullanıyor. Herkesin maddi durumu depo almaya yeterli değil. Zaten sularımız yeteri kadar sağlıklı değil. İçmek için kaynak sularına yönelmişken, şimdi de temizlik için boş bidonlarımızı ve damacanaları kaynak sularıyla doldurmak zorunda kalıyoruz. Yetkililerin DİSKİ ile irtibata geçerek bir an önce soruna çözüm bulunmasını bekliyoruz” şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa