SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Su kesintisi bıktırdı

Su kesintisi bıktırdı
Bu haber 24 Ağustos 2020 - 8:22 'de eklendi ve 266 kez görüntülendi.
  • Vatandaşlar su geldiğinde bidon ve kovaları dolduruyor

 

Koronaviris nedeni ile ülke genelinde türlü önlemler alınıp, büyükşehirlerde ödenmeyen su aboneleri açılıp, tam gün su sağlanırken, ilçemizde içme suyunda yaşanan kesintiler tepkiye neden oluyor. Vatandaşlar, “DİSKİ nerede? Bu zamanda da kesinti olur mu?” diye soruyor.

Uzun süreden beri akşama yakın veya gece suyun kesilmesi vatandaşların büyük tepkisine neden olurken, Tepe Mahalle Muhtarı Fadil Şeker de vatandaşların şikayeti üzerine DİSKİ Yetkilileri ile görüştü.

İlçeye su sağlayan 2 motopomptan birinin arızalandığı bu nedenle sökülerek onarılması için Diyarbakır’a götürüldüğünü, onarıldıktan sonra getirilerek yerine monte edileceği bilgisini alan Muhtar Şeker, konu ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı;

Aşağı Şeyhan köyü yakınlarındaki Sinek çayından ilçeye su sağlayan 2 motopomptan biri arızalanmış. Onarıma götürmüşler. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü onarılıp yerine yerleştirilemedi.

Bunun sonucu olarak her gün mahalleye verilen suda kesintiye gidiliyor. Özellikle virüse karşı çok sıkı önlemlerin alındığı, insanların dışarı çıkamadığı bu günlerde su kesintisine gidilmesi gerçekten düşündürücüdür. Bunun önlemi alınmalıydı. Arıza olabilir. Ancak bu arıza en kısa sürede giderilmeli, vatandaş mağdur edilmemelidir.

Günler değil haftalardır su kesintisi mahallede yaşanıyor

DİSKİ Yetkilileri ile görüştüm. Motopomp arızasından kaynaklanan su kesintisinin en kısa sürede giderileceğini ifade ettiler. Arayıp pompanın yerine monte edilmeye başlandığını söylediler. Ancak aradan 3-4 gün geçmesine karşın su kesintisi hala devam ediyor. Demek ki arıza giderilemedi. Vatandaşın mağduriyeti devam ediyor. Sorun kısa sürede çözülmezse, durumu DİSKİ Genel Müdürüne arz edeceğim. Böylesi bir zamanda suyun en fazla ihtiyaç duyulduğu dönemde kesintisinin yapılması doğru değil. Gerekli önlemler daha önce alınmalıydı, sorun da süratle giderilmeliydi. Üstelik ilçemizin dört bir tarafında su olmasına rağmen biz bu sıkıntıyı yaşıyoruz.

Bidon ve kovaları dolduruyoruz

Vatandaşlar da yaşanan kesintiye isyan etti. Eskiden olduğu gibi su geldiğinde bidon ve kovaları doldurmaya başlayan vatandaşlar, DİSKİ’nin sorunu bir an önce çözmesini istiyor. Yaşanan kesintilerin kendilerini zor durumda bıraktığını belirten vatandaşlar;“En temel ihtiyaç olan suyun tam gün geleceği günlere adeta hasret kaldık. Özellikle bu pandemi döneminde suya her zamankinden fazla ihtiyacımız var. Evde çamaşırlar yıkanamıyor, dükkanlarda temizlik yapılamıyor. Maddi durumu yeterli olanlar depo kullanıyor. Herkesin maddi durumu depo almaya yeterli değil. Zaten sularımız yeteri kadar sağlıklı değil. İçmek için kaynak sularına yönelmişken, şimdi de temizlik için boş bidonlarımızı ve damacanaları kaynak sularıyla doldurmak zorunda kalıyoruz. Yetkililerin DİSKİ ile irtibata geçerek bir an önce soruna çözüm bulunmasını bekliyoruz” şeklinde konuştular.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa