SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Su kesintisi şikayetlere neden oluyor

Su kesintisi şikayetlere neden oluyor
Bu haber 27 Nisan 2020 - 0:27 'de eklendi ve 123 kez görüntülendi.
  • Motopompun biri arızalı

Koronaviris nedeni ile her ülke genelinde türlü önlemler alınıp, büyükşehirlerde ödenmeyen su aboneleri açılıp, tam gün su sağlanırken, ilçemizde içme suyunda yaşanan kesintiler tepkiye neden oluyor. Vatandaşlar, “DİSKİ nerede? Bu zamanda da kesinti olur mu?” diye soruyor.

Uzun süreden beri akşama yakın veya gece suyun kesilmesi vatandaşların büyük tepkisine neden olurken, Tepe Mahalle Muhtarı Fadil Şeker de vatandaşların şikayeti üzerine DİSKİ Yetkilileri ile görüştü.

İlçeye su sağlayan 2 motopomptan birinin arızalandığı bu nedenle sökülerek onarılması için Diyarbakır’a götürüldüğünü, onarıldıktan sonra getirilerek yerine monte edileceği bilgisini alan Muhtar Şeker, konu ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı;

İlçeye su sağlayan Aşağı Şeyhan köyü yakınlarındaki Sinek çayından ilçeye su sağlayan 2 motopomptan biri arızalanmış. Onarıma götürmüşler. Ancak aradan aylar geçmesine rağmen bir türlü onarılıp yerine yerleştirilemedi.

Bunun sonucu olarak her gün mahalleye verilen suda kesintiye gidiliyor.Özellikle virüse karşı çok sıkı önlemlerin alındığı, insanların dışarı çıkamadığı bu günlerde su kesintisine gidilmesi gerçekten düşündürücüdür. Bunun önlemi alınmalıydı.Arıza olabilir. Ancak bu arıza en kısa sürede giderilmeli, vatandaş mağdur edilmemelidir.

Günler değil aylardır su kesintisi mahallede yaşanıyor.

DİSKİ Yetkilileri ile görüştüm. Motopomp arızasından kaynaklanan su kesintisinin en kısa sürede giderileceğini ifade ettiler. Arayıp pompanın yerine monte edilmeye başlandığını söylediler. Ancak aradan 3-4 gün geçmesine karşın su kesintisi hala devam ediyor. Demek ki arıza giderilemedi. Vatandaşın mağduriyeti devam ediyor. Sorun kısa sürede çözülmezse, durumu Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hasan Basri Güzeloğlu’na arz edeceğim. Böylesi bir zamanda suyun en fazla ihtiyaç duyulduğu dönemde kesintisinin yapılması doğru değil. Gerekli önlemler daha önce alınmalıydı, sorun da süraatle giderilmeliydi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA