SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Su şebekesi için 16 milyon harcandı

Su şebekesi için 16 milyon harcandı
Bu haber 23 Kasım 2020 - 0:18 'de eklendi ve 180 kez görüntülendi.
  • Bir ay içerisinde su sıkıntısı çekilmeyecek

 

İlçemizde yeni su şebekesinin maliyetinin 16 Milyon 559 Bin Lira olduğu açıklandı. Vali Karaloğlu, 1 ay içerisinde tüm bağlantıların tamamlanacağını ve su sıkıntısı çekilmeyeceğini söyledi.

İlçemizde son dönemlerde vatandaşların sıklıkla şikayet ettiği ve gazetemizde de sürekli gündemde tutulan su kesintilerinin bir ay içinde sonlanacağını Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu açıkladı.

Vatandaşların sosyal medyadan gelen sorularını yanıtlayan Vali Karaloğlu, şehir içi şebeke döşeme işinin tamamlandığını ve yerleşim yerlerinin ana hatlara bağlanmasına geçildiğini, bunun da tamamlanmasının ardından su sıkıntısının kalmayacağını söyledi.

Son 3-4 aydır sürekli motopompun arızalanması nedeniyle ilçemizde yaşanan su sıkıntıları vatandaşı canından bezdirmişti. Özellikle pandemiyle birlikte artan su ihtiyacına karşılık ilçemizde hiç olmadığı kadar su kesintisi yaşanması toplumun her kesiminden tepki görmüştü. Gazetemiz de bu konuda üzerine düşeni yaparak sık sık sıkıntıyı sayfasına taşıyarak sorunun ne zaman giderileceği yönünde haberler yaparak, vatandaşın sesi olmuştu.

Bu konuda müjdeli haber Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’ndan geldi. “Sosyal Medya Buluşmaları” kapsamında vatandaşların sorularını yanıtlayan Vali Karaloğlu, sorunun bir ay içerisinde ortadan kalkacağını söyledi. Vali Karaloğlu;

“Çermik’teki içme suyu sıkıntısından sürekli şikayet alıyoruz. Yapılan çalışmayla ilçenin tümünde şebeke hatlarını yenileme çalışması yürütüldü. 16 milyon 559 bin liraya mal olan şebeke döşemesi tamamlandı. Şu anda ekipler binaların hatlarını ana hatlara bağlıyorlar. Bunun tamamlanmasının ardından ilçede 24 saat su akacak.

Çermik’te 8 bin 400 metre küplük depo kapasitemiz var. Sinek Çayı ve Aşağışeyhler’den 95 litre su veriyoruz. Bu da ilçenin 24 saat su almasını sağlayacak miktardan çok çok fazla. O yüzden rahatlıkla söyleyebilirim ki 1 ay içerisinde Çermiklilerin musluğundan 24 saat su kesintisiz akacak” şeklinde konuştu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa