SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Suçlu kim?

Suçlu kim?
Bu haber 21 Ekim 2018 - 23:47 'de eklendi ve 224 kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın en eski ilçesi olan ilçemiz, maalesef istediği yatırımı, uzun zamandan bu yana alamamaktaydı. Son bir, bir buçuk yılda hizmet almaya başladı.

Örneğin, parkların yapılması, hamamların restorasyonu gibi.

Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

Ama bunların yanı sıra önemli sorunlarımız vardı. İşte o sorunların çözümüne yönelik çok büyük proje olan içme suyu, kanalizasyon, yağmur tahliye kanalları ve çok önemli olan doğalgaz yapımına, başta Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu olmak üzere AK Parti İlçe Başkanı Sait Kaya ve diğer yöneticilerin yoğun çabası sonucu başlandı. Bu ilçede büyük sevinç yarattı.

Bunun yanı sıra Ergani yolunda da genişletme çalışmaları başladı. 30 kilometrelik yolun 18 kilometresinde yapılan çalışmalar, ne yazık ki, ilçeliler için kâbus yolu oldu.

Yolda, önce genişletilme, sonra zemin sıkıştırma yapıldı. Dünyada olmayan bir uygulamaydı bu. Herkes şaşkındı.

Aylar sonra bu defa menfezlerin yapımına başlandı, sıkıştırılan zeminde inanılmaz çukurlar oluştu, toz toprakta seyahat çileli şekilde yapıldı

Şikâyetler aldı başını gitti. Maalesef 18 kilometrelik yol bitirilemedi, asfaltlanamadı, sadece 4 kilometrelik bölüme asfalt döküldü.

Altyapı ve doğal gazda da durum farklı değildi.

Çalışmalar başladı, bizleri heyecan sardı, mutluyduk. Ne zamana kadar mı?

İş başlayıp, yapılanı görene kadar.

Maalesef işlerin iyi yapılmadı öne sürülmeye başlandı, iddialar aldı başını gitti.

Gerçekten işler iyi yapılmıyordu.

Örneğin içme suyu boruları gelişi güzel döşeniyor, diplerine ince kum döşenmesi gerekirken döşenmiyor, mucur ile kapatılıyordu.

Yapılan su borularının ilerde tamamen delineceği, kullanılamaz hale geleceği iddia edilmeye başlandı. Bazı yerlerde, boruların üzeri taş yığılarak, çok az çimento dökülerek, aralarında köpük sıkılarak kapatıldı. Bunu resimlerle gazetemizin 3’üncü sayfasında görmek mümkün.

Şimdi soruyorum; sorumlu kim? DİSKİ mi, İller Bankası mı? Bunda tüyü bitmemişlerin hakkı var.

İlçemiz bunu hak etmiyor. Biz hak etmiyoruz.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA