SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Sularımız tehlike saçıyor

Sularımız tehlike saçıyor
Bu haber 25 Aralık 2017 - 1:29 'de eklendi ve 385 kez görüntülendi.
  • Sağlık Grup Başkanı; “Salgın hastalık olmaması bizim için büyük bir şans”

 

İlçemizde içe suları tehlike saçıyor. Sağlık Grup Başkanı Melih Akay Arslan, sulardan dolayı salgın hastalık olmaması ilçe için büyük bir şans olduğunu söyledi.

İlçemiz kırsal mahallelerindeki sular kırmızı alarm veriyor. Adeta hastalıklara davetiye çıkaran sular ile ilgili muhtarlarla toplantı yapıldı.

Kaymakamlık konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sağlık Grup Başkanı Doktor Melih Akay Arslan, DİSKİ Şube Müdürü Remzi Şeker, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ebubekir Tekdemir ve merkez mahalle muhtarlarının yanı sıra kırsal mahalle muhtarları da katıldı.

Özellikle kırsal mahallelerdeki depoların kirliliğinden dolayı sularda büyük tehlike olduğunu bildiren yetkililer, bunun için ilk etapta yapılması gerekenler hakkında muhtarlar bilgilendirildi. Sağlık Grup Başkanı Doktor Melih Akay arslan, sulardan dolayı salgın hastalığın olmaması ilçe için büyük bir şans olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Köydeki su depolarının tamamına yakını eski, tamamına yakını sıkıntılı. Suların analizini biz yapıyoruz. Keza suların da tamamı sıkıntılı. İlçe merkezinde problem yok ama kırsal kesimde problemimiz büyük. Salgın hastalığın şu ana kadar olmaması bizim için büyük bir şans ama bu olmayacağı anlamına gelmez. Sulardaki klorlardan şikayet etmemeli, tadına alışmalıyız. Çünkü klorlar suların temizlenmesini sağlıyor. Şimdi ilk etapta ve acil olarak kırsal mahallelerdeki depoların temizlenmesi lazım. Depoları kontrol ettiğimizde içinde hayvanlar olan depolar gördük, hayvan pislikleri olan depolar var ve bunlar suya karışıyor, doğal olarak da bunlar büyük bir tehlike arz ediyor. Depoların temizliğini hemen yapmalıyız. Depoları temizledikten sonra klor cihazlarının yenilenmesi için DİSKİ’den destek isteyeceğiz ve devreye girecekler. Bununla birlikte klor cihazları ile artık oynanılmaması lazım. Güneş paneli çalınan depolar var, bu da klor cihazının çalışmamasına neden olur.”

DİSKİ Müdürü Remzi Şeker de depoların temizlenmesinin çok acil şekilde yapılmasını söyledi. DİSKİ Müdürü Şeker, “Mevcut depoları temizleyelim. Bazı depoların fiziki şartlarının uygun olmadığının farkındayız. Siz depoları temizledikten sonra fiziki şartların düzeltilmesi için bize başvuru yapacaksınız, biz de üst kurumumuza sunacağız ve eksikleri gidereceğiz” dedi.

Toplantı sonunda depoların nasıl temizleneceği konusunda muhtarlara bilgi verilirken, muhtarların bir bölümü havaların soğuk olması nedeniyle depoları temizleyemeyeceklerini söylemesi tepkilere neden oldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa