SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Suriyeli mağdur aileye yardım eli

Suriyeli mağdur aileye yardım eli
Bu haber 12 Nisan 2020 - 23:42 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

İlçemize akrabalarını ziyarete gelen Suriyeli aile, geri dönemeyince mağdur duruma düştü. Kaymakamlık mağdur aileye yardım ederek evlerine dönüşü sağlandı. Kaymakam Nazlı Demir; “Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yaşayan hiç kimseyi mağdur ve muhtaç durumda bırakmayız” dedi.

Şanlıurfa’dan ilçemizdeki akrabalarını ziyarete gelen Suriyeli aile, dönüşte araçları bozulunca, Şanlıurfa’ya geri dönemedi. Kalacak yerleri olmadığı için bir süredir Hamambaşı mevkiinde kurdukları çadırda kalmaya başlayan Suriyeli aileye Kaymakamlık yardım elini uzattı.

Kaymakam Nazlı Demir’in talimatıyla SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri, aileyi ziyaret ederek sağlık taramasından geçirdi. SYDV tarafından gıda ve giyecek yardımı yapılan aile, verilen destekle Şanlıurfa’ya dönüşleri sağlandı.

Kaymakam Nazlı Demir, “mağdur olan tüm vatandaşlarımızın yanında olduğumuz gibi, Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde yaşayan hiç kimseyi mağdur ve muhtaç durumda bırakmayız” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa