SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

SYDV’den bayram öncesi nakdi yardım

SYDV’den bayram öncesi nakdi yardım
Bu haber 27 Temmuz 2020 - 0:03 'de eklendi ve 151 kez görüntülendi.

İlçemiz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) tarafından Kurban Bayramı öncesi ilçedeki ihtiyaç sahibi yaklaşık 600 aileye 300 ile 500 lira arası nakdi yardım yaptı.

Kaymakam Nazlı Demir başkanlığında toplanan SYDV, Kurban Bayramı öncesinde ilçe merkezi, merkeze bağlı kırsal mahallelerdeki ailelerin yüzlerini güldürdü. Vakıf aracılığıyla 600 aileye nakdi yardımda bulunuldu.

Eğitim yardımları, ayni ve maddi yardımlarla her daim vatandaşların yardımına koşan SYDV devletin şefkat elini vatandaşlara ulaştırdı. İlçemiz Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı merkez, merkeze bağlı kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahiplerine yaptığı yardımlarla bayram öncesinde yüzleri gülümsetti. Vakıf aracılığıyla 600 aileye 300 ile 500 lira arasında nakdi yardımda bulunuldu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan SYDV Müdürü Ebubekir Tekdemir, “Hanedeki nüfus sayısına göre yardımları gerçekleştirdik. Hanedeki sayısı 3 kişiye kadar olan hanelere 300, hanedeki nüfus sayısı 4-5 kişi olan aileye 400, hane sayısı 5 kişiden fazla olan ailelere 600 lira nakdi yardım yapıldı. Vatandaşlarımızın huzuru ve mutluluğu bizler için her şeyden önemli. Onların ihtiyaç duydukları her anda devletimizin imkanlarını ve vatandaşa dokunan sıcak yüzünü görmelerini ve hissetmelerini istiyoruz. Her zaman vatandaşımızın hizmetindeyiz” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA