SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tabiat Parkına adım adım…

Tabiat Parkına adım adım…
Bu haber 07 Haziran 2021 - 0:19 'de eklendi ve 108 kez görüntülendi.
  • İlçemizin saklı güzellikleri gün yüzüne çıkıyor

 

İlçemiz Tabiat Parkına adım adım yaklaşıyor. Şeyhandede ve Yabanardı Şelalelerinin turizme kazandırılması için yerinde inceleme yapıldı.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, Malatya Doğa Koruma ve Milli Parklar 15. Bölge Müdürü Ahmet Çörtük, Doğa Koruma ve Milli Parklar Diyarbakır İl Şube Müdürü Erdal Seven ve Park Bahçeler Daire Başkanlığı Koordinatörü Tuncay Türetken ilçemizin saklı güzelliklerinden olan Yabanardı ve Şeyhandede Şelalelerinin gün yüzüne çıkması ve İlçe turizmine kazandırılması için gerekli çalışmaları yerinde inceledi.

Kaymakam Ramazan Polat, termal turizmde önemli bir yere sahip olan ilçemizin şelaleler ve yürüyüş parkuruyla doğaseverlerin yeni rotası olacağını söyledi.

Şeyhandede ve Yabanardı şelalelerinin arasında bulunan doğa yürüyüş parkuru ile de turizmin gözdesi olmaya aday olan ilçemizin Mezopotamya’nın altın üçgeni olarak adlandırılan turizm güzergahında yerini almak için çalışmalar yürütülüyor.

Kaymakam Ramazan Polat, bölgenin tabiat parkı olması için Doğa ve Milli Parklar İl Müdürlüğü ile daha önce görüşme halinde olduklarını şimdi de alanları yerinde incelediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü;

“ Yabanardı ve Şeyhandede şelaleleri ile bu iki şelale arasında bulunan doğal yürüyüş parkı güzergahını tüm doğaseverlere tanıtmak istiyoruz.  İlçemize gelen konuklara bir şelaleden başlayıp diğer şelaleye kadar kuş ve su sesi eşliğinde eşsiz bir yolculuk yapmayı vaat ediyoruz. İki şelale arasında yaklaşık bir kilometrelik yürüyüş parkuru üzerinde 250 yılı aşkın tarihe sahip değirmenimiz de bulunuyor. İlçemize gelen konuklarımız, bir şelaleden başlayıp diğer şelaleye giderken, eşsiz doğa manzarasının içinden geçerek, endemik bitkiler ve dağ keçileri gibi yabani hayvanları da görme şansını elde edecekler. Sayın Valimizin başkanlığında yürütülen Mezopotamya’nın altın üçgeni güzergahlarının içinde yer almak için bu yönde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu da şelaleler arasında yürüyüş parkuru oluşturacaklarını ve buranın vatandaşın kullanımına açıldığında mükemmel bir hizmeti gerçekleştireceklerini belirtti. Bunun için belediye olarak ne gerekiyorsa yapacaklarını ifade eden Belediye Başkanı Karamehmetoğlu, ilçenin bunu hak ettiğini sözlerine ekledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa