SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tablete kavuştular sıra internette

Tablete kavuştular sıra internette
Bu haber 28 Aralık 2020 - 0:32 'de eklendi ve 1.724 kez görüntülendi.
  • Sevinçleri yarım kalmasın

 

İlçemize bağlı Toplu Köyü Mehmet Gümüş İlkokulu öğrencilerine hayırseverler tarafından tablet desteği geldi. Öğrenciler tabletlere sevinirken, internetlerinin olmamasına üzüldüler. Öğrencilerin sevinçlerinin tamamlanması isteniyor.

Yakın zamanda korona virüs nedeniyle kaybettiğimiz değerli iş insanı, hemşerimiz Ömer Gümüş’ün babası adına Toplu Kırsal Mahallesi’nde yaptırdığı Mehmet Gümüş İlkokulu öğrencilerimize hayırseverler tarafından tablet desteği sağlandı. Okul idarecilerinin ve Öğretmen Emine Ruken Işık’ın girişimleri neticesinde çocuklara tabletlerin yanında giyim yardımı da yaparak öğrencilerin mutluluğu arttırıldı. Tabletlere, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinin olduğu notların iliştirildiği tabletler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve öğretmenler tarafından öğrencilere dağıtıldı. Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, hayırseverlere ve tabletlerin alınması için girişimde bulunan okul yöneticileri ve öğretmen Emine Ruken Işık’a teşekkür etti.

Dağıtılan tabletler bir yandan öğrencileri mutlu ederken, bir yandan da buruk bir sevinç yaşamalarına neden oldu. Milli Eğitim Bakanlığı’nın EBA canlı ders programına girmek isteyen öğrencilerin mahallede internet olmadığı için derslere giriş yapamadığı iddia edildi.

Yardım yapan hayırseverlerden biri olan Çiğdem Deral, sosyal medya hesabından yaptığı çağrıda çocukların internetinin olmadığını ve internet sağlayıcı tek bir firmanın bulunduğunu ve bu firmanın da hane başı 600 lira para istediği iddiasında bulundu Hayırsever Deral, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyarbakır Valiliği, Kaymakamlık ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini etiketleyerek çocukların eğitimden mahrum kalmamasını ve çocuklara destek verilmesini istedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa