SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tahsis günü doluyor

Tahsis günü doluyor
Bu haber 03 Aralık 2018 - 0:17 'de eklendi ve 210 kez görüntülendi.

-25 dönüm alana yapılacak arıtmada az günümüz kaldı

 

İlçemizin en büyük sorunlarından biri olan arıtma ile ilgili tahsis günü doluyor. Elimizi çabuk tutmazsak, arıtma tesisinin yapılması hayal olacak.

Mahallelerin atık sularının Sinek Çayına akıtılmasını önlemek amacıyla Belediye Başkanlığı’nca Büyükşehir Belediye Başkanlığına yaptığı başvurunun uzun süre almasına rağmen henüz bir sonucun alınamaması üzüntüye neden olurken, sürenin de dolmak üzere olduğu öğrenildi.

Milli Emlak’tan tahsisi yapılan arıtma tesisi yerinin 2 yıl içerisinde yapılması gerektiği, yapılmaması halinde ise tahsisin zaman aşımı nedeniyle işlerliğini kaybedeceği belirtildi. Arıtma tesisinin Beybağı yolu Namazlar Gölü mevkiinde 25 dönüm alan üzerine yapılması için projenin yapılarak Büyükşehir Belediye Başkanlığına yapıldığı belirtilerek, ancak konuyla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan henüz bir sonuç alınamadığı öne sürüldü.

Arıtma tesisinin ilçe için çok önemli bir yapı olacağı, bu konuda gerekli çabanın süraatle hızlandırılması gerektiği belirtilerek, “İlçemiz turistik bir ilçe. Turizmden de özellikle kaplıca turizminden önemli bir pay almak için yoğun çalışma içerisinde. Turist temiz ve hijyenik bir ortamda gelir. Bu nedenle daha temiz bir ilçeye kavuşmak ve atık suların arıtması için arıtma tesisinin hemen yapılması gerekir. Büyükşehir Belediye Başkanlığından bu konuda destek bekleniyor. Herkesin bu konuda çaba harcaması gerekir.

Yapılan projenin hayata geçirilmesinin bir başka önemi de, ülkemizin en büyük elektrik ve sulama barajı olan Atatürk barajını destekleyen Sinek çayının ilçemizden geçmesidir. Atatürk barajı gölünün kirlenmemesi ve temiz suyun gitmesi için Arıtma tesisi hemen yapılmalı ve hizmete açılmalıdır. Bu açıdan da tesise bakmak önemli.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa