SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tam 8 kişiler…

Tam 8 kişiler…
Bu haber 24 Haziran 2019 - 0:21 'de eklendi ve 111 kez görüntülendi.

İlçemizde montajı yapılarak satışı gerçekleştirilen ve halk arasında “Sepetli” olarak bilinen motosikletler, yaşamın her alanında yerini alırken, özellikle çocukların gezdirilmesi için kullanılınca “Tehlike” çanlarıda doğal olarak çalmaya başlıyor.

Özellikle ulaşım ve yük taşımada kullanılan motosikletler, yük hayvanlarının yerini aldı. Bağ ve bahçesine çalışma ve hasadını yaptığı ürünü pazara taşımaya kadar kullanılan sepetli motosikletlerin artık hayatlarının her alanında yer aldığını belirten vatandaşlar, şöyle konuştu;

“Otomobil başta olmak üzere araçların giremediği yerlere motosiklet çok rahatlıkla giriyor. Bağ ve bahçeye giderken gerekli araç ve gereçleri birlikte götürüyor, işimizi yapıyoruz. Çoluk çocukla seyahatte yapabiliyoruz. Kısa mesafede oluyor seyahatler. Yani 15-20 kilometre alanda. Bazen çocuklarımızı alıp gezdiriyoruz. Ekonomik. Otomobil ve diğer araçların yaktığı yakıtında 10’da biri ile çok daha fazla iş yapabiliyoruz.”

Motosiklette 6’sı çocuk 8 kişiyi yeni Haburman köprüsü üzerinde gören vatandaşlar, bunun tehlikeli olmasına rağmen kullanılmasının düşündürücü olduğunu vurguladı. Vatandaşlar, “Bu bölge turistlerin en fazla ilgi gösterdiği alan. Yani trafik yoğun. O nedenle sepetli motosikletle gezilirken çok dikkatli olmak gerekiyor. Ülkemizde her gün ortalama 15-20 kişi trafik kazalarında hayatını kaybettiği de unutulmamalı. Özellikle ebeveynler daha duyarlı davranmalı” dediler.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA