SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Tanıtımda Farklılık

Tanıtımda Farklılık
Bu haber 06 Temmuz 2020 - 6:36 'de eklendi ve 61 kez görüntülendi.

Bir şehrin değerlerini ortaya çıkarmak çok önemlidir. İlçemiz yıllardan beri sadece termal turizm ile tanınan ve bilinen özelliğiyle ortaya çıkmıştır. Bu ne zaman değişmeye başladı?  Tanıtım ve katma değer yaratma yönünde yoğun çaba harcayan Kaymakam Sn. Nazlı Demir’in ilçemize atanmaya başlamasıyla dinamiklerimizi ortaya çıkarmaya başladık.

Kendine has aroması ile tanınan Çermik biberini tanıtma yönünde önemli çalışma yapan Kaymakam Sayın Demir, şimdi de yıllardan beri sadece yöre insanının tanıdığı bildiği şifa kaynağı Hörüm dutunu da tanıtmaya başlaması sevindiricidir. Bir ürünümüzü daha ülkemize ve dünyaya tanıtma yönünde çalışma başlatması takdire şayandır.

Yine Kaymakam Sayın Nazlı Demir ilk kez hiçbirimizin aklına gelmeyecek örnek olarak zeytinyağından sabunu imalat etmeye başlaması, buna da Çermik sıcak suyunu da katması ilçemiz için önemli bir tanıtım ve katma değer yaratması açısından çok önemlidir.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir’in bu çabaları ilçemizi çok yakın bir zamanda ülke çapında üretimler ile marka olma yönünde tanınmasına neden olacaktır. Bu da takdir edilecektir. Bunlar yapılırken üretim ve yetiştirmede üretici ve imalatçılar önemli gelir elde edecek, ilçemiz de hem tanıtım hem de ekonomisi ile kalkınma yönünde önemli yol alacaktır.

İşsizliğin oldukça yoğun olduğu ilçemizde biber yetiştirme, Hörüm dutundan elde edilecek ürünlerin yapılması ve pazarlanmasında insanlar yeni iş imkanları bulacaktır. Bu da işsizliği bir nebze de olsa ortadan kaldıracaktır. Yine sabun imalatı da bu yönde işsizliğin önlenmesinde katkı sağlayacaktır.

Kaymakam Sayın Nazlı Demir’in ilçemiz tarihine bu yoğun çabası ile ismi yazılacak, hizmetleriyle unutulmaz arasına girecektir. Sayın Nazlı Demir, dinamikleri ortaya çıkarmasında çabası takdir edilecektir.

Hiç şüphe yok eser bırakmak çok önemlidir. Görev gereği belirli süresini doldurup hiçbir şey yapmadan gidenler unutulur. Ama eser bırakanlar unutulmaz. Bunu Sayın Kaymakam Demir gerçekleştirmektedir.

Kendisine teşekkür ediyorum. Çabaları diğer hizmetlerde de yerini bulacağına inanıyorum. Çarşının restorasyonu gibi.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA