SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tapu Müdürlüğü’nden tarihi rekor

Tapu Müdürlüğü’nden tarihi rekor
Bu haber 06 Ocak 2020 - 0:01 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.
  • Bir yılda 4 binin üzerinde işlem yapıldı
  • 6-7 bin arası tapu verildi, imar barışı için 35-40 kişi başvuru yaptı

 

İlçemizde Tapu Müdürlüğü tarihi bir rekora imza atarak, 2019 yılında 4 binin üzerinde işlem yaptı. 6 ile 7 bin arasında tapunun verildiği, imar barışı için 35-40 vatandaşın başvuru yaptığı belirtildi.

İlçe Tapu Müdürlüğü tarihinde bir yıl içerisinde şimdiye kadar görülmemiş bir yoğunluk yaşanırken, işlem artışında yüzde yüze ulaşarak 4 binin üzerinde işlem yaptı.

2018 yılında iki bin tapu işlemi yapılırken, 2019 yılında işlem sayısı 4 bini geçerek 4 bin 34 sayısına ulaştı.

Tapu Müdürü Mehmet Ali Orman, bunun dışında ilçede 6 ile 7 bin arası tapu kaydının yapıldığını söyledi. Tapu Müdürü Orman;

“Yine mahkemeler tarafından gönderilen Bin 800 dosyaya cevap yazdık. Bin 100 kamulaştırma kararını işledik. İmar Barışı için de ilçemizden 35-40 başvuru yapıldı. Başvurusunu tamamladığımız vatandaşların tescillerinin onaylanması için gerekli yazışmalar gerçekleştirildi. Tescillerinin onaylanmasının ardından bu vatandaşlarımızın da tapularını tescilleyeceğiz. Çalışmamızda bizden desteğini esirgemeyen Kaymakamımız Nazlı Demir’e ve özveriyle çalışan mesai arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlçemiz Kaymakamı Nazlı Demir de tarihi başarıdan dolayı Tapu Müdürlüğü çalışanlarını tebrik etti. Kaymakam Nazlı Demir, “bizlerin burada olmasının amacı vatandaşa hizmet etmektir. Vatandaşın sorununa en kısa sürede çözüm bulmak için buradayız. Vatandaşımız olmasa, bu koltukların hiçbirinin anlamı yoktur. Tapu Müdürlüğümüz de yaptığı bu özverili çalışmayla bunun en güzel örneğidir. Kendilerini tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Tapu Müdürlüğü, Kaymakam Nazlı Demir’in katılımıyla, rekor sayı olan dört bininci işlemi pasta keserek kutladılar.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa