SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tarihi Kalede çatlaklar oluştu

Tarihi Kalede çatlaklar oluştu
Bu haber 05 Mart 2019 - 16:14 'de eklendi ve 169 kez görüntülendi.

-Polis önlem olarak parkın yapımını durdurdu

-Belediye Başkanı; “Gereken önlemleri aldık, vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz”

 

İlçemizdeki tarihi Kalede çatlaklar oluştu. Polis önlem olarak parkın yapımını durdurdu. Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, gerekli önlemleri aldıklarını ve vatandaşları mağdur etmeyeceklerini söyledi.

Yapımına bir süre önce başlanan tarihi Kalenin önündeki parkta iş makineleri çalışırken,  Kaledeki tarihi evlerin kalıntılarının altından başlayarak geniş bir alanda çatlaklar oluştu.  İş makinelerinin kalenin önündeki dev kayaları kırıcılarla kırması sonucu oluşan sarsıntıdan çatlakların oluştuğu iddia edildi.

-Polis önlem aldı

Kale Mahalle Muhtarı Abdullah Karabaş, hayvanlarını otlatmak için Kaleye çıkan çobanların oluşan çatlağı görerek, kendisine haber verdiğini söyledi.

Durumu güvenlik güçlerine bildirerek, önlem alınmasını istediğini, bunun üzerine polis gelerek şeritler çekip, park yapım alanına girişleri yasakladığını ve aşağıda bulunan evlerin sahiplerini de uyardıklarını bildiren Muhtar Karabaş, şöyle konuştu;

-Onlarca ev var

“-Kaleye çıkarak oluşan çatlakları yerinde gördüm. Gerekli önlemler ivedilikle alınmalı. Bir felaketin yaşanmaması için çalışmalar hemen başlatılmalı. Parkın yapıldığı alanın hemen altında onlarca ev var Yağışlar ile birlikte çatlak oluşan alanlar çökebilir. Şimdilik çalışmalar durmuş. İlgililere durumu bildirdi. Gece de kayalardan 3 parça koptu.”

-Gereken önlemleri aldık

Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu; “Gereken önlemleri aldık. Görevlilerimiz 40 evin boşaltılması için uyarı verdi. Biz de gidip olayı yerinde inceledik, vatandaşlarla da bir araya geldik. Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz. Çok şükür kimsenin burnu kanamadı, vatandaşlar rahat olsun. Hiç kimseyi mağdur etmeyeceğiz, vatandaşların maddi ve manevi yanındayız. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz provokatörlere fırsat vermemeleridir” dedi.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa