SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Tarihimize sahip çıkmalıyız…

Tarihimize sahip çıkmalıyız…
Bu haber 26 Şubat 2018 - 0:41 'de eklendi ve 141 kez görüntülendi.

Çıktığı 3 Ağustos 2003 yılından beri sadece ilçenin sorunlarını çözmek, tarihi, doğası, sosyal yaşamına her zaman sayfalarını açan Çermik Gazetesi, elbette bu ilçenin yetiştirdiği değerleri de unutmamakta, onlara sahip çıkması için çaba harcamaktadır.

Birçok ilçeye sahip olmayan değerlerin çıktığı ilçemizde, bürokrasinin en üst düzeyinde görev alanlardan, bilim adamlarına, yazarlarından bölge müdürlüklerine kadar üst düzeyde görev yapanları saygıyla, minnetle, şükranla anıyoruz.

Bakınız görev yaptığı zamanlarda ilçemizin yüzlerce gencine iş olanağı sağlayan, ilçemizin geleceğinin kaplıca turizminde olduğunu belirleyerek içerisinde Turizm ve Otelcilik bölümünün de olduğu Meslek Yüksek Okulu’nu ilçemizde açan Dicle Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Sedat Arıtürk büyüğümüzü unutmamamız gerekir.

Keza Milletvekilliği yaptığı dönemde ilçenin ekonomisine çok büyük katkı sağlayacak Kale Barajı’nı gündeme getirerek, barajla ilgili her türlü çabayı harcayan, Devlet Hastanesinin açılmasını sağlayan, bunun gibi onlarca sorunu çözüme kavuşturmak için gecesini gündüzüne katan Av. Cavit Torun’u nasıl unutabiliriz?

Türk Edebiyatında çok büyük yeri olan dünyaca tanınan Büyük Yazar Ziya Gökalp’ı unutmak mümkün mü?

İlçemizin bağrından çıkan eski Kaymakamımız Emin Köse’yi, ilçeye okul kazandıran işadamlarımız Zekai Dursun, Ömer Gümüş, Ziya Aydın ve sayamadığımız üst düzey bürokratları, bölge müdürlerini, unutmamamız gerekir.

Peki, bunun dışında…

Elbette sanatçılarımızı.

İlk profesyonel Türk Halk Müziği Sanatçımız Ramazan Şenses’i. Diğer ses ve saz sanatçılarımızı, ressamımızı vs. Bunlar birer değer.

En azından onlardan kalanlara sahip çıkmalıyız.

Geçen hafta bu gazetenin manşetinde Ramazan Şenses yer aldı. Yıkılan evine sahip çıkılmasıyla haberin konusu.

Elbette duyarlılık gösteren kişi ve kuruluşlar çıktı.

Öncelikle evinin eski haliyle yapılıp, bir müzeye çevrilmesi en büyük dileğimizdir.

Umarım gerçekleşir.

Ama bizi sevindiren, bu haberin gazetede yer almasından sonra Milli Eğitim Müdürü Sayın Murat Bozdoğan’ın bizi araması oldu.

Sayın Bozdoğan, Ramazan Şenses ile ilgili mezun olduğu okulda bir köşe yapmayı düşündüklerini bize aktardı.

Çok sevindim.

Tabii burada herkese büyük görevler düşüyor. O’nun arkadaşlarından kalan olduğunu sanmıyorum. Bu nedenle yakın akrabalarından, babası o’nun arkadaşı olan, ellerinde Ramazan Şenses ile ilgili belge, resim, doküman olanlardan, ne varsa bizlere veya Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ulaştırmalarını istiyoruz.

Elde edilecek belge ve dokümanlarla, Ramazan Şenses’in sanırım Atatürk Ortaokulu veya ‘27 Mayıs (Cumhuriyet) İlkokulunda köşe oluşturulmasını sağlayacaktır.

Değerlerimize sahip çıkmalıyız. Hem de hiç zaman kaybetmeden.

Tarihine sahip çıkmayan, geleceğine de sahip olamaz. Bunu unutmayalım.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa