SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tarım ürünlerindeki çeşitliliğimiz örnek gösteriliyor

Tarım ürünlerindeki çeşitliliğimiz örnek gösteriliyor
Bu haber 04 Ocak 2021 - 0:16 'de eklendi ve 104 kez görüntülendi.
  • 222 bin 356 dönüm alanda; 201 bin 966 dönüm kuru, 20 bin 39 dönüm sulu tarım yapılıyor

 

İlçemizde 222 bin 356 dönüm alanda yapılan tarım ve ürünlerdeki çeşitlilik örnek gösteriliyor.

İlçemiz Kaymakamı Ramazan Polat, ilçemizde 222 bin 256 dönüm alanın 201 bin 966 dönümünde kuru, 20 bin 39 dönüm alanda ise sulu tarım yapıldığını söyledi.

Özellikle yaz aylarında sadece ilçemize değil, çevre il ve ilçelere de hitap eden, ürün çeşitliliği, kendine has tat ve kokusuyla yetiştirilen ürünlerimiz, kış aylarında da tezgahtaki yerini alıyor.

Kaymakam Ramazan Polat, ilçemizde tarım arazisini açıkladı. Kaymakam Polat; “Özellikle yaz aylarında piyasaya çıkan Çermik biberinin yanı sıra, sarı top biber, patlıcan, domates gibi sebzelerin yanı sıra üzüm çeşitleri, incir, nar ve elma başta olmak üzere diğer sebze ve meyvelerimiz sadece ilçemize değil bunun yanı sıra çevre il ve ilçelere de hitap eden, aynı zamanda aranan ürünler olması bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

Son zamanlarda kış aylarında halk arasında yeşillik diye tabir edilen marul, maydanoz, tere gibi ürünlerin fazlaca yetiştirilmeye başladığını ve ürünlerde artış olduğunu belirten Kaymakam Polat, bunun yanı sıra yine yaz aylarında üzüm ve duttan elde edilen ürünlerin de tercih edilen ürünler olduğunu belirtti.

Şu anda ilçemizin büyük bir bölümünde kuru tarım yapıldığını, sadece 20 bin dönüm alanda sulu tarım yapıldığını belirten Kaymakam Polat, Kale Barajı’nın hayata geçmesiyle birlikte sulu tarım alanlarının artacağını ve bu ürünlerin hem rekoltesinin yükseleceğini hem de sulu tarımdaki ürün çeşitlerinin artacağını sözlerine ekledi.

Tarım ürünlerinin artışıyla birlikte ilçe ekonomisine de önemli katkılar sunacağını vurgulayan Kaymakam Polat, devletimiz tarafından yapılan hibe uygulamaları ve diğer projeler için çiftçilere gerekli yardımın İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yapılacağını belirterek sözlerini tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa