SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Tedbirlere Uyalım

Tedbirlere Uyalım
Bu haber 22 Haziran 2020 - 0:05 'de eklendi ve 102 kez görüntülendi.

Çağın hastalığı korona virüse karşı alınan önlemler, insanlar içindir.

İlçemizde Kaymakamımız Sayın Nazlı Demir’in talimatıyla alınan önlemler, insanları sıkıyor olsa da her şey sağlığımız için olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz.

Bu önlemlere, bizler de gerekli hassasiyeti göstermeli ve önlemlere riayet etmeliyiz. Alınan önlemler bizim sağlığımız içindir.

Birimizin hasta olması hepimizi üzer. Bu nedenle, gerek çevremize gerekse toplum içerisinde alınan önlemler doğrultusunda hareket etmemiz gerekmektedir.

Nitekim alınan önlemler, sık sık gerek hoparlörlerle gerekse sosyal medyada Kaymakamımız Sayın Demir, tarafından dile getirilmekte ve uyarılar yapılmaktadır.

Toplumumuzun özellikle maske kullanımına gerekli hassasiyeti göstermediğini gözlemliyoruz. Devletimiz, maske dağıtımını her alanda ve ihtiyaç karşılanmaktadır. Kimse bu nedenle, maske bulamadığım için kullanamıyorum mazereti arkasına sığınamaz.

Keza sosyal mesafe kuralına uymadığımızı da sıklıkla gözlemliyoruz. Özellikle dükkan önlerinde bir araya gelindiğinde sosyal mesafenin unutulduğu gözlenmektedir.

Yine PTT ve banka kuyruklarında sosyal mesafenin göz ardı edildiğine şahit oluyoruz. Bu konuda güvenlik güçlerimiz sıklıkla sosyal mesafeye uyulması konusunda anonslar yaparak vatandaşların uyması gereken mesafeye geçmeleri konusunda uyarılarda bulunmaktadır.

Vatandaşların unuttuğu bir şey var olduğunu düşünüyorum. Sırada beklediğimiz esnada sosyal mesafeye göre durmamız,  içeriye girme zamanımızı geciktirmeyecektir. Bunun farkında olalım, bu hem kendi sağlığınız için hem de karşı tarafın sağlığı için önemlidir.

Yine sıklıkla tekrar edilen yeni sloganımız olan mesafeli sosyalhayat kuralını hayatımızın merkezine koymalıyız.

Maske, sosyal mesafe ve hijyen bu dönemde hayatımızın vazgeçilmez kuralları ve yaşam biçimimiz olmalıdır.

Görüşmek dileğiyle…

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA