SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tek Cumhuriyet Savcısı kaldı

Tek Cumhuriyet Savcısı kaldı
Bu haber 30 Temmuz 2018 - 0:25 'de eklendi ve 1.276 kez görüntülendi.
  • Bir Savcı ve üç hâkimin tayini çıkarken, yerlerine atama yapılmadı…

 

İlçemizde HSYK’nın kararnamesi sonrası tek bir savcı kaldı. İlçemizde görev yapan bir savcı ve üç hâkimin görev yeri değişti.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu yaz kararnamesi yayımlandı. Buna göre ilçemizde görev yapan Cumhuriyet Savcısı Süleyman Özen Manisa’nın Akhisar ilçesine atandı. İlçemizde görev yapan Hâkimlerden Dilara Yılmaz İstanbul’un Silivri ilçesine, Leyla Kutlu Yargıtay Tetkik Hâkimliğine ve Emre Yılmaz da Çanakkale’nin Biga ilçesine atandı. Açıklanan kararname ile ilçemizde hâkim kadrosu boşalırken, görevde olan sadece bir Cumhuriyet Savcısı kaldı.

Komşu da boşaldı

Kararname sonrası komşu ilçemizdeki kadrolar da boşaldı. Çüngüş’te görev yapan Cumhuriyet Savcısı Yasin Yıldırım İzmir’in Menemen ilçesi Cumhuriyet Savcılığına, Esat Sevmiş Balıkesir’in Erdek ilçesi Cumhuriyet Savcılığına, hâkimlerden Çiğdem Sevmiş Balıkesir’in Erdek ilçesine ve Mustafa Aslanoğlu İzmir’in Çeşme ilçesine atandı. Yapılan atamalar sonrası komşu ilçemizdeki tüm adli kadrolar boşaldı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Daire Başkanlığı’nın Adli ve İdari Yargı 2018 Yılı Ana Kararnamelerine İlişkin yapılan duyuruda; Kararname sonrası adlî yargıda boş kalan kadrolara kura kararnamesi ile atamalar yapılacağı belirtildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa