SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tekstil sektörü OSB’de üretim yapmaya hazır

Tekstil sektörü OSB’de üretim yapmaya hazır
Bu haber 25 Mayıs 2020 - 0:15 'de eklendi ve 93 kez görüntülendi.

Tekstil sektörü, Diyarbakır OSB’de üretime hazır bir hale gelerek, bayram sonrası üretime başlayacak.

Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Başkan Yardımcısı Ercan Tayınlamak ve Erdal Avşar,  Sayman Üye Nesih Aktepe ile Güneydoğu Tekstil Sanayi ve İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dalkıran, Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırım yapan firma yetkilileriyle bir araya geldi.

‘Önemli bir üs haline gelecek’

Tekstil OSB’de gelinen aşamaya ilişkin bilgi veren DTSO Başkanı Kaya, Tekstil OSB’de fabrikaların üretim yapmaya hazır olduklarını söyledi. Tekstil OSB’de (Organize Sanayi Bölgesi) fabrikaların hızla yükseldiğini belirten Kaya, “Tekstil OSB’ye yatırım yapan firmalarla sürekli bir araya gelip, yaşadıkları en küçük sorunlarıyla yakından ilgilenip çözüyoruz. Diyarbakır tekstil, giyim ve hazır giyim sanayisinde önemli bir üs haline gelecek” dedi.

Bayram sonrası üretime geçilecek

GÜNTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Dalkıran ise, Tekstil OSB’de Korona Virüsün yarattığı olumsuz etkilere rağmen yatırımcıların inşaat çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Dalkıran, Tekstil OSB’de 4 yatırımcı firmanın inşaat çalışmalarının tamamlanmasının ardından üretim yapmaya hazır hale geldiklerini, aynı zamanda diğer yatırımcı firmalarında inşaat çalışmalarına bayram sonrası başlayacaklarını ve bundan sonra Diyarbakır’da tekstil sektörünün büyük bir ivme kazanacağını ifade etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA