SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Temiz okullar, sağlıklı bireyler

Temiz okullar, sağlıklı bireyler
Bu haber 12 Nisan 2021 - 0:01 'de eklendi ve 71 kez görüntülendi.

İlçemizde beyaz bayrak almaya hak kazanan okullara sertifikaları Kaymakam Ramazan Polat ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murt Bozdoğan tarafından verildi. Bu sertifikaya hak kazanan okullarda temizlik en üst düzeye yükselirken, öğrenciler de daha sağlıklı ortamda eğitim öğretim görecekler.

Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan, yaptığı açıklamada;

“Bakanlığımız tarafından örgün ve aygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı ile yapılan protokol çerçevesinde “Beyaz Bayrak” projesi hayata geçti.

İlçemizde 2019-2020 eğitim öğretim yılında “Beyaz Bayrak” projesine 26 okulumuz başvuru yapmış olup, yapılan incelemeler neticesinde 21 okulumuz Beyaz Bayrak sertifikası almaya hak kazandı.

Okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenen “Beslenme Dostu” projesine ise 19 okulumuz başvuru yapmış olup, 16 okulumuz “Beslenme Dostu” sertifikasını almaya hak kazandı” dedi.

“Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu” projelerinde sertifika almaya hak kazanan okullara sertifikaları Kaymakam Ramazan Polat ve Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan tarafından verildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA