SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Teşekkürler CHP…

Teşekkürler CHP…
Bu haber 28 Mayıs 2018 - 0:44 'de eklendi ve 110 kez görüntülendi.

Siyaset nedir diye sorsam, cevabınız ne olur bilemem ama benim cevabım, “insanları yönetme biçimi” olur.

Siyasette dürüst olmak, insanları aldatmamak çok önemlidir.

Ne yazık ki bunu, gelişmemiş, az gelişmiş, gelişmekte olan bazı ülkelerde görmek olası değil.

İşte bu ülkelerde siyasetçi, hem birlikte yola çıktığı arkadaşlarını hem de vatandaşları aldatıyor, aldatmaya devam ediyor.

Bunu yaparken de geride kalanlara hiç mi hiç bakmıyor. Yani yola çıktığı insanların ne duruma düşeceği hiç umurunda olmuyor, anında daha düne kadar yan yana olduğu insanları kadro dışı bırakabiliyor.

Peki, bu durumda kazanan veya kaybeden kim oluyor?

İnan yakın ve uzun vadede kaybeden, lider konumdaki ve onun hep yanında olan ve onu hep yükseklerde görmek isteyenlerde dâhil herkes kaybediyor.

Siyasetçinin kaybetmesi, ülkeleri çok büyük etkiliyor. Sosyal, ekonomik ve hukuksal olarak ülkeler çok büyük kayıpları uğruyor, dolayısıyla da insanlar mutsuz, umutsuz, yılgın duruma getiriliyor.

Belki de bilinçli yapılıyor.

Daha doğrusu, ülkenin kalkınmasını, insanların mutlu, huzurlu, işinde aşında olmasını, hak ve hukukun işlediği bir ülkeyi gelişmiş ülkeler istemiyor.

Maalesef bu böyle.

Çok büyük umutlarla iktidara gelen siyasilerin, bir süre sonra ne ülkeyi düşünen ne ülkede yaşayanları düşünmeyen bir yönetim biçimini sergilemeye başlıyor, dış güçlerin desteği ile iktidara geldiği ortaya çıkıyor.

Bu yerelde de daha acıdır.

Yerelde bir parti yönetimi, iktidara partisi geldiği zaman çok güçlüdür. Zaman geçtikçe bu gücünün yavaş yavaş yola çıktığı siyasetçiler tarafından törpülendiğini görüyor. Bu defa da geri dönemiyor. Bağlı olduğu yönetimin dediğini yapmak durumunda kalıyor.

Dürüst siyaset yapılsa, istenmeyeni yaptırmak mümkün olmayacaktır, gerekli itiraz yapılacak, halkın istediğini yaptırım gücü olacaktır.

Ama olmuyor.

Bakınız, önümüzde gerçekten ülkemizin kaderini belirleyecek bir seçim yapılacak. Ya demokrasi ya da tek adam yönetimi seçimi yapacağız.

Gönülden geçen parlamenter sistemin tüm kurum ve kurullarıyla işlemesinden, süper ülke yönetimlerindeki gibi olmasından yanadır.

İşte burada vatandaşlara çok büyük görev düşüyor. Lütfen sandık başına gidildiğinde, ellerinizi vicdanınıza koyarak, ona göre oyunuzu kullanın, ülkemizin geleceğini belirleyin.

İlçemiz insanlarının oyunu benimsemeyen siyasilere lütfen gerekli cevabı 24 Haziran da verin. Verin ki, ilçemizin gerektiğinde neler başara bileceğini insanlar ders olarak kafalarına kazısın. Ben bunu bekliyorum, diliyorum.

Bu arada iktidar partisi 24 Haziran seçimlerde aday olan 13 hemşerimizin hiç birine yer vermezken, CHP Diyarbakır’da 1. sırayı hemşerimiz Avukat İbrahim Tali Usal’ın oğlu Mühendis Mahmut Aziz Usal’a verdi, genç hemşerimiz Denizcan Eşiyok’u da 7’nci sırada gösterdi. Teşekkürler CHP…

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa