SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Teşekkürler Sayın Valim…

Teşekkürler Sayın Valim…
Bu haber 09 Nisan 2018 - 0:15 'de eklendi ve 306 kez görüntülendi.

-İhaleye çıkılan Saray İlköğretim Okulu onarımı yapılıyor

 

İlçemiz Saray mahallesindeki Saray İlköğretim Okulunun ihata duvarı yapılıyor. Milli Eğitim Müdürlüğü ihata duvarının ve gerekli onarımın yapılması için ihaleye çıktı. Vali Hasan Basri Güzeloğlu, okulun süratle yapılması talimatını vermişti. Veliler, “Teşekkürler Sayın Valim, sizin sayenizde çocuklarımızın olabilecek tehlike karşısında hayatları kurtuldu” dedi.

Yaklaşık 2 ay önce ilçemizde incelemelerde bulunan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Saray ilköğretim okulunda ihata duvarının yıkılmayla karşı karşıya kalması, okul bahçesinde bunun sonucunda büyük çatlaklar, duvarda da çatlaklar oluşması üzerine, gereğinin hemen yapılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine talimat vermişti.

Vali Güzeloğlu’nun konunun üzerinde hassasiyetle durması sonucu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Saray İlköğretim Okulunun işler için ihaleye çıktı. Bakanlığın ihale şartnamesinde, ihalenin yapılmasından sonra 5 iş gününde yer tesliminin yapılacağı, işe hemen başlanıp, yaklaşık 1.5 ayda tamamlanması ön görülüyor. İhale, 17 Nisan 2018 Salı Günü saat 10.00’da Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Yenişehir ilçesinde binasında yapılacak.

-Teşekkürler Sayın Valim

Saray İlköğretim Okulunda öğrenin gören öğrencilerin Velileri, Okulun onarıma alınmasından büyük mutluluk duyduklarını, konu üzerinde hassasiyetle duran Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na da sonsuz teşekkür ettiklerini belirterek, şöyle konuştu;

“Gerçekten okulun ihata duvarı kayıyordu. Çok büyük çatlaklar oluşmuştu. Okulun bahçesinde de çatlaklar oluşmuştu. Çocuklarımız bahçede oynuyorlardı. Bu da tehlike arz ediyordu. Gerekli onarım yapıldıktan sonra bu tehlikenin ortadan kalkacağı, çocuklarımızın daha güvenli şekilde okuluna gidecekleri için sevinçliyiz. Başta Vali Güzeloğlu olmak üzere bu konuda çaba harcayan İlçemiz Kaymakamı Mehmet Şerif Olcaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Bozdoğan ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine de sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu konu üzerinde durarak sorunu dile getiren ve bizlerin sesi olan Çermik Gazetesi’ne de teşekkürü borç biliyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA