SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam
Bülent Boztepe

Teşekkürler…

Teşekkürler…
Bu haber 15 Temmuz 2019 - 0:09 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Diyarbakır’ın en eski ilçelerinden ilçemizin, 17 yıl öncesine kadar sesini duyuracak bir basın kuruluşu yoktu. Dolayısıyla ilçe sesini duyuramıyor, sorunlarını dile getiremiyor, sorunun çözümü konusunda adeta eli kolu bağlıydı.

Vatandaşlarımız bir kayıp ilanı için çevre il ve ilçelere gitmek zorunda kalıyordu. Diğer matbaa işlerini de il dışında yaptırmak zorunda kalıyordu.

Bu memleketim çocuğu olarak elbette kendimizi buna karşı sorumlu hissettik ve A.A. Bölge Müdürü olarak emekli olduktan sonra ilçeye gelerek, o zaman hayatta olan arkadaşım Rahmetli Cuma Yavuz’a verdiğim söz doğrultusunda 7 Temmuz 2003 tarihinde ilk gazetemizi çıkardık ve Çermik Gazetesi resmen hemşerilerimizin elindeydi.

Bu süre içerisinde daha da geliştik, 3 yıl gibi kısa sürede kendi matbaamızı kurduk, 10 yıl sonra da internet sitemizi kurarak, Çermik Gazetesi’ni dünyaya açtık.

Mutluyuz, gururluyuz.

Elbette ilk çıktığımız günden itibaren hedef renkli olarak yayın hayatımızı sürdürmekti. Ancak şimdilik bu olanağımız olmadığı için yayınımızı siyah beyaz olarak sürdürüyoruz. Ama dolu dolu, basın ilkeleri doğrultusunda tarafsız olarak.

Geçen hafta 17 yaşına girdik. Kaymakam Sayın Nazlı Demir gazetemizi ziyaret ederek bu güzel günde bizi yalnız bırakmadı. Kendisine teşekkür ediyoruz.

Yaş günümüzü gerek telefonla arayarak gerekse mesajla bizleri kutlayan yurt içi ve yurt dışındaki bütün hemşerilerimize Basın-Yayın Kuruluş Temsilcilerine de teşekkürü borç biliriz.

Çermik Gazetesi ilelebet yaşayacaktır.

Çünkü bu gazete öz be öz Çermik’in malıdır. Çermik’te hazırlanıyor, Çermik’te kendi tesislerinde basılıyor ve yurtiçi ve yurtdışında hemşerilerimize ulaşıyor.

Bu gazete yayın hayatına başladığından bu yana desteklerini gördüğümüz 22. Dönem AK Parti Diyarbakır Milletvekili Hemşerimiz Sayın Av. Cavit Torun başta olmak üzere o dönem Kaymakamımız olan şimdiki İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın İsmail Çataklı’ya ve görev yapan diğer Kaymakamlarımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyorum.

Hemşerilerimiz de hep yanımızda oldular. Onlara da sonsuz teşekkürler.

Ama bu güzel günümüzde yanımızda olmayanları da asla unutmayacağız.

Görüşmek dileğiyle.

Hoşçakalın…

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA