SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

TOKİ hayal oldu…

TOKİ hayal oldu…
Bu haber 14 Mayıs 2018 - 0:09 'de eklendi ve 217 kez görüntülendi.
  • AKP’nin ilçemizi dışladığının somut sonucu
  • TOKİ’ye devredilen hazine arazisi ne olacak?

 

İlçemizde yıllardan beri süren TOKİ yapımı hayal oldu. TOKİ, ilçemizde yapılacak olan projenin iptal edildiğini duyurdu. Şimdi TOKİ’ye devredilen hazine arazisi ne olacak sorusu yanıt bekliyor.

Ak Parti 24. Dönem Milletvekili hemşerimiz Avukat Cavit Torun ve o dönemki Kaymakamımız şu anda İçişleri Bakanı Müsteşar Yardımcısı İsmail Çataklı tarafından büyük çaba harcanarak ilçeye kazandırılmak istenen TOKİ ile ilgili tüm kapılar kapandı.

Eski Milletvekili Torun ve İçişleri Bakanı Müsteşar Yardımcısı Çataklı’nın ardından dönemin milletvekilleri tarafından yeterli destek sağlanamayan, eski Kaymakamlardan Mimar Sinan Batmaz ve Remzi Demir tarafından yoğun çaba harcanan TOKİ için girişimler de sonuçsuz kaldı.

Toplu Konut Dairesi Başkanlığı tarafından gönderilen 894-12756 kayıt numaralı yazıda şu ifadeler yer aldı;

“Bilindiği üzere idaremiz ve Kaymakamlığınız işbirliği çerçevesinde Talep Organizasyon yöntemiyle Çermik Toplu Konut Projesi geliştirilmiş bulunmaktadır. Ancak projede başvuru sahiplerinin zaman içinde başvuru bedeli iadesini gerçekleştirmesi sebebiyle yeterli kalmamış olup, Çermik Projesi iptal edilmiştir.”

TOKİ’nin o dönem diğer yerlerden farklı uygulama olarak talebe göre projeyi gerçekleştirecek olması vatandaşlar arasında tepki çekmiş, projenin yapılmasıyla taleplerin oluşacağı belirtilmişti. Fakat TOKİ bu uygulamadan vazgeçmeyince dönemin Kaymakamı Mimar Sinan Batmaz, vatandaşlar, iş adamları ve esnaflarla bir araya gelerek başvuru taleplerini almıştı. Kaymakam Batmaz’ın ardından göreve gelen Kaymakam Remzi Demir de TOKİ yetkilileri ile sürekli irtibat haline geçip, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının yapılması için anlaşmaya varmıştı.

Bütün bu çabaların ardından Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından projesinin iptal edilmesinin ardından akla gelen soru, devredilen hazine arazilerinin ne olacağı?

Vatandaşlar, arazinin geri alınarak bir bölümüne o bölgenin ihtiyacını karşılayacak bir okul yapılması gerektiğini, kalan arazinin de ileride farklı projeler için değerlendirilmesi gerektiğini belirttiler.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA