SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

TOKİ’den nasibimizi alamadık

TOKİ’den nasibimizi alamadık
Bu haber 23 Aralık 2019 - 0:26 'de eklendi ve 157 kez görüntülendi.
  • Türkiye’nin 81 ilinde yapılacak konutlara ilçemizin ihtiyacı olmasına rağmen dahil edilmedi

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ”100 Bin Sosyal Konut” müjdesinden ilçemiz nasibini almadı. Türkiye’nin 81 ilinde yapılacak konutlara, ilçemizin ihtiyacı olmasına rağmen dâhil edilmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 programı kapsamında ülkenin 81 vilayetinde 100 bin sosyal konutun inşa sürecini başlattıklarını belirtti. “İnşallah yılbaşı itibarıyla temeli attıktan sonra azami 1 ila 1,5 yıl içinde konutları bitirip sahiplerine teslim edeceğiz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesinden ilçemiz nasibini alamadı. Proje kapsamında Diyarbakır’da iki bin sosyal konut, merkez üç kuyular mevkiinde yapılacak.

-TOKİ yapımı için hazine arazisi devredilmişti

Tüm Türkiye TOKİ’yi henüz yeni yeni duymaya başlarken, Ak Parti 24. Dönem Milletvekili hemşerimiz Avukat Cavit Torun ve o dönemki Kaymakamımız şu anda İçişleri Bakanı Yardımcısı İsmail Çataklı tarafından büyük çaba harcanarak ilçeye kazandırılmak istenen TOKİ için hazine arazisinin devri gerçekleştirilerek çalışma başlatılmıştı. Fakat yapılan tüm çalışmalar yeterli sonucu vermeyince TOKİ araziyi tekrar Mal Müdürlüğü’ne iade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın TOKİ açıklaması vatandaşlar tarafından ilk etapta heyecanla karşılanırken, bu heyecan yerini hüzne bıraktı. Açıklamanın ardından birçok vatandaş Kaymakamlığa giderek TOKİ’nin ilçemizde yapılıp yapılmayacağı konusunda görüşmeler yaptı. TOKİ’nin ilçemizde uygulanmayacak olması nedeniyle vatandaşlar büyük üzüntü yaşadı.

-Aynı parayı kiraya veriyoruz

Vatandaşlar, “TOKİ’nin bu kampanyası biz kiracılar için büyük fırsattı. Çünkü şu anda ilçedeki konut sıkıntısı ve doğalgazın gelmesiyle kira fiyatları büyükşehirleri geçti. TOKİ’ye vereceğimiz taksiti şu anda biz kira olarak veriyoruz, hatta daha fazlasını veriyoruz. TOKİ’nin gerçekleşmesi durumunda kira fiyatları da düşecekti.

Şanlıurfa, Elazığ gibi Diyarbakır’a komşu illerde iki, üç ilçeye yapılırken, biz de ise sadece il merkezine yapıldı. Ne yazık ki hemşerimiz Avukat Cavit Torun’dan sonra ilçemize yeteri kadar hizmet gelmemeye başladı.” Şeklinde konuştular.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa