SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tozdan dumandan kurtulamadık!

Tozdan dumandan kurtulamadık!
Bu haber 18 Haziran 2018 - 0:08 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.

Vatandaşların yoğun şikâyetlerine neden olan ve yılan hikâyesine dönen Ergani yolundaki ulaşım sorunu sürüyor. Vatandaşlar “Tozdan dumandan, çukurdan ne zaman kurtulacağız?” diye soruyor.

İlçemiz ile Ergani arasındaki adeta çile yolu olan 18 kilometrelik yolda oluşan çukurlar, doz ve duman, şoför ve yolcuların tepkisine neden oluyor.

Yapımına geçen yıl başlanan ve ilçenin girişinden başlayarak Ergani’nin Kesentaş mahallesine kadar süren yaklaşık 18 kilometrelik yol, bir tülü bitirilemedi.

Turizm sezonun başlaması nedeniyle araç trafiğinin her geçen gün artarken, vatandaşla, şoför ve sürücüler Kaymakamlığa başvurarak, yolun bitirilmesi için gerekenin yapılmasını istediler.

Kaymakam Mehmet Şerif Olçaş, Ergani yolunun bitirilememesinin haklı tepkilere neden olduğunu belirterek, gazetemize şunları söyledi;

“Konuyla ilgili olarak Kaymakamlığımıza vatandaşlar ve şoförler tarafından çok sayıda dilekçe ile başvuru yapıldı. Biz de bir üst yazıyla durumu Karayolları 9. Bölge Müdürlüğüne bildirdik. Gerekli görüşmelerde de bulunduk. Karayolları Bölge Müdürü değişmiş. Bundan kaynaklanmış olabilir. Hiç değilse yolun düzeltilerek üzerine asfalt dökülmesini istedik. Daha sonra asıl asfaltlanma yapılacak. Yolun bir an önce tamamlanması gerekir. Bu konuda sürekli takipte olacağız.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa