SON DAKİKA

ÇERMİK GAZETESİ
reklam

Tozdan dumandan ne zaman kurtulacağız?

Tozdan dumandan ne zaman kurtulacağız?
Bu haber 23 Nisan 2018 - 0:24 'de eklendi ve 202 kez görüntülendi.

İlçemiz ile Ergani Kesentaş köprüsü arasındaki 18 kilometrelik karayolunda, Karayolları Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’nce yapılan yol genişletme çalışmalarında asfaltlama ne zaman bitirilecek? Yolda tozdan topraktan gidip gelinemiyor.

Geçen yılın sonlarına doğru ilçe merkezi girişinden başlayan ve zaman zaman durdurularak sürdürülen karayolu çalışması adeta sürücü ve yolculara azapçektiriyor.

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nun ilçemize yaptığı inceleme sırasında bir an önce bitirilmesinitalimat verdiği karayolunda birçok menfez yapımı beklerken, yağışlarla birlikte bazı yerlerde büyük çukurlar oluşarak trafik akışını etkiliyor.

Kaplıca turizmi sezonunun başladığı bugünlerde araç trafiğinin yoğunlaştığını, buna başta İran olmak üzere Orta Asya ülkelerinden gelen TIR ve Doğu Anadolu Bölgesinden küçükbaş hayvan taşıyan kamyonlarında sık kullandığı yol olduğuna dikkat çeken şoförler, şöyle konuştu;

“Kış aylarından çamurdan ve çukurdan kurtulamadık. Havalar düzeldi, asfaltlamaya hemen başlanacağını bekliyorduk. Maalesef hiçbir çalışma yapılmıyor. Halen menfezlerin yapımı duruyor. Özellikle ilçe çıkışında yol üzerindeki menfezlerin bir an önce yapılmasını, trafik akışının daha düzgün hale getirilmesini istiyoruz. Yolda maalesef bizim bildiğimiz sanat yapıları önce yapılır, sonra yola başlanırdı. Ne yazık ki bu yolda böyle olmadı. Yol düzenlemesi yapıldı, sanat yapılarına sonra başlandı. Araçlarımız her gün arızalanıyor. Tozdan topraktan gidemiyoruz. Bundan yolcularımız da büyük rahatsızlık duyuyor. Önümüzdeki günlerde trafik akışının daha fazla olacağı göz önüne alınarak Karayolları tarafından süratle asfaltlamaya başlanmasını, sanat yapılarının tamamlanmasını istiyoruz.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa